Wpis z mikrobloga

Oleksii był studentem. Pochodził z Kijowa. Grał w tenisa. Gdyby urodził się kobietą, od trzech mógłby siedzieć bezpieczny w jednym z państw Unii Europejskiej. Ale niestety - był mężczyzną. Tak jak miliony ukraińskich mężczyzn, którzy otrzymali zakaz wyjazdu z kraju z powodu powszechnej mobilizacji przedstawicieli tej płci. Zginął, gdy samochód którym się poruszał został trafiony odłamkiem pocisku.

Wojna na Ukrainie pokazała nam, jak nic nieznaczące jest życie mężczyzn. Życie kobiet podlega ochronie, życie mężczyzn jest nieistotne dla państwa i dla społeczeństwa. Jesteśmy zbędni, mniej wartościowi, parafrazując klasyczkę: dla nas śmierć to po prostu kwestia biologiczna, śmierć jak śmierć. Bo jak twierdziła Hilary Clinton: głównymi ofiarami wojny są przecież kobiety.

Dzisiaj Oleksii dostanie w zamian za swoje poświęcenie wpisy na insta i hasztagi na wykopie, chwała bohaterom. Ale za kilka dni nikt już nie będzie o nim pamiętał. A ja nigdy nie miałem takiego kryzysu egzystencjalnego: gdy sobie uświadomię, że przez swoją płeć nie mam prawa do życia takiego jak moje koleżanki, to jakiekolwiek planowanie, praca, budowanie życia przestaje mieć sens. Jest to dla mnie przerażające.

#wojna #ukraina #rosja #dyskryminacjamezczyzn ##!$%@?
sildenafil - Oleksii był studentem. Pochodził z Kijowa. Grał w tenisa. Gdyby urodził ...

źródło: comment_1646171457hzugLKwcCuRapme2q0IGYq.jpg

Pobierz
  • 330
@sildenafil: Oczywiście, że to jest cholernie nie fair.
Ale z Twoich postów i innych Tobie podobnych przebija żal do kobiet i pogarda wobec nich, bo moga uciekać.
Serio?

Teraz niestety po ptokach, bo tragedia się już dzieje, ale #!$%@? nie fair jest oskarżanie kobiet i taki stan rzeczy, bo sorry, ale mężczyźni na równi z różnymi idiotkami podtrzymują sami mity o męskości, wyśmiewają innych facetów z problemami.
To jest problem bardzo
@Sharlene

Który z tych dwóch krajów prędzej odbuduje swoją populację?

Bo przecież kobiety nie mają żadnej władzy, prawa wyborcze dla kobiet to jakaś utopia przecież.
@captyn: Mój komentarz jest mało precyzyjny. Cześciej kierują się emocjami niż faceci. Owszem, każdy ssak odczuwa emocje to oczywiste. Jednak patrząc na swój związek, czy związki znajomych, to faceci częściej zachowują zimną głowę przy trudnych wyborach. Mało tego, wątpię żeby któraś z nich sprawdziła się bezposrednio w boju.
@sildenafil: Śmierć gorsza niż wieloletnie cierpienie? xD ciekawy pogląd. Ludzie cierpiący z różnych powodów nawet bólu i chorób czy starości po prostu błagają o śmierć. Boisz sie jej i to zrozumiałe, większości osob tak ma, chociaż ja osobiście bardziej boje się trwałego kalectwa, ale gadanie że śmierć jest gorsza niż ogromne cierpienie kobiet i mężczyzn w trakcie i po wpjnie to jedno wielkie xD
@agaja

I takie teksty jak Twoje wlasnie pogłębiają idiotyczna wojenkę między płciami.


Za "idiotyczną wojenkę między płciami", odpowiadają feministki. To do nich miej pretensje.

Trzeba się wspierać i pomagać, a nie dowalac.

I gdzie dziś jest to wsparcie? Gdzie jest lewica, która tak krzyczy o "dyskryminacji"(oczywiście tylko kobiet) i "równouprawnieniu", gdzie są feministki? Czemu jakoś z ich strony nie słychać żądania aby Ukraina cofnęła zakazu opuszczania kraju przez mężczyzn?