Wpis z mikrobloga

Oleksii był studentem. Pochodził z Kijowa. Grał w tenisa. Gdyby urodził się kobietą, od trzech mógłby siedzieć bezpieczny w jednym z państw Unii Europejskiej. Ale niestety - był mężczyzną. Tak jak miliony ukraińskich mężczyzn, którzy otrzymali zakaz wyjazdu z kraju z powodu powszechnej mobilizacji przedstawicieli tej płci. Zginął, gdy samochód którym się poruszał został trafiony odłamkiem pocisku.

Wojna na Ukrainie pokazała nam, jak nic nieznaczące jest życie mężczyzn. Życie kobiet podlega ochronie, życie mężczyzn jest nieistotne dla państwa i dla społeczeństwa. Jesteśmy zbędni, mniej wartościowi, parafrazując klasyczkę: dla nas śmierć to po prostu kwestia biologiczna, śmierć jak śmierć. Bo jak twierdziła Hilary Clinton: głównymi ofiarami wojny są przecież kobiety.

Dzisiaj Oleksii dostanie w zamian za swoje poświęcenie wpisy na insta i hasztagi na wykopie, chwała bohaterom. Ale za kilka dni nikt już nie będzie o nim pamiętał. A ja nigdy nie miałem takiego kryzysu egzystencjalnego: gdy sobie uświadomię, że przez swoją płeć nie mam prawa do życia takiego jak moje koleżanki, to jakiekolwiek planowanie, praca, budowanie życia przestaje mieć sens. Jest to dla mnie przerażające.

#wojna #ukraina #rosja #dyskryminacjamezczyzn ##!$%@?
sildenafil - Oleksii był studentem. Pochodził z Kijowa. Grał w tenisa. Gdyby urodził ...

źródło: comment_1646171457hzugLKwcCuRapme2q0IGYq.jpg

Pobierz
  • 330
@Fidel1: a to pytaj lewicy, nie mnie.
A za wojenkę odpowiadają idoci obu płci.
Tak feministki walczące z mężczyznami, jak i faceci deprecjonujacy kobiety.

Ty oskarżając o to tylko feministki, jesteś na rowni z nimi, tyle, że po drugiej stronie barykady.

Czy kobiety, czy mężczyźni, wszyscy jesteśmy LUDŹMI.
Walka z kimś, bo ma genotyp XX zaniast XY jest chora.
Nie rób tego.
@oirectine Ale tu nie chodzi o jednostki, tylko o ogół.

Wśród mężczyzn też jest pełno cymbałów, na wykop nie wchodzisz?

I jakoś gdy mężczyzna jest "cymbałem" to jest to przekładane na wszystkich mężczyzn, przecież tak są formowane hasła.
@sildenafil: współczesne, feministyczne "równouprawnienie". tym chłopakom trzeba wysłać pomoc humanitarną i jakieś busy żeby ich zabrały z tamtego piekła, baby tylko przyjeżdżają do polski na gotowe grzejąc cipe, a polaczki je jeszcze po stopach całują. kukoldy europy
@agaja

a to pytaj lewicy, nie mnie.

Czemu, to ty piszesz o wsparciu, więc pokaż to "wsparcie". Wpis na portalu ze śmiesznymi obrazkami nie jest żadnym wsparciem.

A za wojenkę odpowiadają idoci obu płci.

Oczywiście, tylko to jakoś feministki piszą o mężczyznach jako "uprzywilejowanej płci", więc gdzie są teraz te przywileje?

Ty oskarżając o to tylko feministki, jesteś na rowni z nimi, tyle, że po drugiej stronie barykady.


A czemu mam ich
@Jrv20: są jakiekolwiek przekazy mówiące o tym że na ukrainie kogoś zgwałcono? jak narazie to właśnie rosyjskim żołnierzom których pojmano kazano biegać nago na mieście. faceta niby nie można zgwałcić? xD co za półmózg. nawet nie wiesz jak częste są przypadki molestowań facetów przez femoidy które nie są nigdzie zgłaszane albo są bagatelizowane, ale dla ciebie pewnie była by to jeszcze przyjemność. kolejny sojboj z wypranym mózgiem
@Fidel1: bo w statystykach, które w ostatnim wątku omawiałeś poza 49% kobiet popierających powszechną służbę wojskową jest pozostałe 51% których nie warto antagonizować, tylko przekonać do swoich racji.
Może Cię to denerwować, że w ogóle się wypowiadają w tej kwestii (mnie czasami też), ale tak działa debata publiczna - w końcu faceci też mają swoje zdanie na temat aborcji i są o nie pytani w sondażach.
@oirectine

bo w statystykach, które w ostatnim wątku omawiałeś poza 49% kobiet popierających powszechną służbę wojskową jest pozostałe 51% których nie warto antagonizować, tylko przekonać do swoich racji.

W jaki sposób stwierdzenie że ma być równouprawnienie, je "zantagonizuje"? W jaki sposób oczekiwanie żeby feministki przestały kłamać o dyskryminacji, je "zantagonizuje"?

Może Cię to denerwować, że w ogóle się wypowiadają w tej kwestii (mnie czasami też), ale tak działa debata publiczna - w
@Fidel1: weź się gościu lecz z nienawiści do kobiet, serio.
Nie interesują mnie przepychanki z internetowym pieniaczem.

Czemu, to ty piszesz o wsparciu, więc pokaż to "wsparcie". Wpis na portalu ze śmiesznymi obrazkami nie jest żadnym wsparciem.


@Fidel1: bo nie idpieiadam za czyny inych ludzi. Znajdź te Twoja lewicę i feministki i im zadaj pytanie.

Wpis na portalu ze śmiesznymi obrazkami nie jest żadnym wsparciem.


No i dlatego Twoje oburzone
@Fidel1: oczekiwanie było, a mężczyźni i tak się wypowiadali - no bo kto im zabroni.

W jaki sposób stwierdzenie że ma być równouprawnienie, je "zantagonizuje"? W jaki sposób oczekiwanie żeby feministki przestały kłamać o dyskryminacji, je "zantagonizuje"?


nie wiem kiedy ostatni raz udało mi się przekonać kogoś do moich argumentów zarzucając mu że kłamie, oczekując od niego czegokolwiek i nie podchodząc do sprawy na spokojnie. Jak tobie się kiedyś uda, to
uczyłeś i pewnie nadal uczysz w szkołach które ktoś inny zakładał.


@Rusa:

Do szkoły zostałem przymuszony po to by być przykładnym obywatelem w ramach tradycji pruskiej. Nie jestem w tym przypadku zobowiązany by bronić systemu przymusowego nauczania. Studia ukończyłem z własnej woli, ale za nie zapłaciłem w podatkach.

Jezdzisz po drogach które ktoś wybudował, leczysz sie w szpitalach, które ktos zbudował


@Rusa: Za te rzeczy płacę w podatkach.

To jest
W każdej sensownej cywilizacji działało to tak że mężczyźni walczyli i sprawowali władzę. Obecnie dalej nam każą walczyć, za to wprowadzili równouprawnienie i zabrali władzę.
Rozwiązanie jest jedno i proste, należy skończyć z równouprawnieniem płci i oddać władzę mężczyznom. Tak to działało przez tysiąclecia, dopiero w XX wieku ktoś upadł na głowę i postanowił realizować feministyczne postulaty zaburzając równowagę społeczną.
@oirectine

oczekiwanie było,

Więc gdzie jest takie same oczekiwanie w drugą stronę?

a mężczyźni i tak się wypowiadali - no bo kto im zabroni.

Ale to inna kwestia, ja odnoszę się do tego "oczekiwania".

nie wiem kiedy ostatni raz udało mi się przekonać kogoś do moich argumentów zarzucając mu że kłamie, oczekując od niego czegokolwiek i nie podchodząc do sprawy na spokojnie.

Jak chcesz podejść do tematu na spokojnie?
@sildenafil: Nacechowałeś ten wpis tak jakby to tylko mężczyźni ginęli na wojnach. Ta rodzina, która została rozstrzelana przez ruskich, w tym 10-letnia dziewczynka, to też byli sami mężczyźni? Albo jak rakiety bombardują miasto to też wybierają sobie tylko takie miejsca gdzie są sami mężczyźni? Wojna doświadcza wszystkich, bez wyjątku. Starych, młodych, kobiety i mężczyzn. Nie ma sensu się tutaj licytować kto ma gorzej, bo czy to mężczyzna, który zginie na froncie,