Wpis z mikrobloga

##!$%@? słucham sobie audiobooka Oni Torańskiej, zacząłem od Bermana (bardzo polecam) i zanim go skończę, to sobie losowo odpaliłem krótki z Julią Minc. Dramat. Twardogłowy komuch, a z wypowiedzi niemal pisowiec ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tylko państwo daje i daje, nie widzi hipokryzji, wszystko co zrobiono było konieczne, łagrów nie było itd. Warto posłuchać, lepiej można zrozumieć pisiorow i ich wyborców pamiętających komunę. Niektóre fragmenty... Jakbym słuchał starej baby z TVP, a tutaj ta stara baba i jej mąż to byli ważni ludzie we wczesnym PRL.
https://www.youtube.com/watch?v=IRmXDm8JLbw

#komunizm #audiobook #historia #prl #bekazpisu no i moze #libertarianizm jak chcecie beki i #julka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 3
@FrasierCrane: przecież komuniści po wojnie nie tylko w Polsce to była obyczajowo pruderyjna prawica. Idealnie odnajdywali się w totalitaryzmie. Prawdziwi lewicowcy byli gnębieni jako reakcja i odchył marksistowski czy co tam akurat było potrzebne. Ideowy trzon solidarności (Kuroń, Michnik) to byli prawdziwi socjaliści w sensie poglądów społecznych i gospodarczych. W Rumunii Ceaucescu wprowadzał reformy, które spodobałby się Ordo Iuris (i nie chodzi tu o ruchanie czyjejś żony).
@mokry: niby tak, ale Gomułki na początku partia nie chciała "bo nacjonalizm", a w schyłkowym zaczął się przypodobywać narodowcom antysemityzmem itd. Tak więc nie mam przekonania co do tej prawicowości, ale to per przypadek jest różnbie.
@FrasierCrane: no właśnie Gomułka był oskarżany o odchylenie prawicowo-nacjonalistyczne bo po prostu byl twardogłową konserwa. On np. blokował produkcję samochodów bo robotnicy nie potrzebują i co to za fanaberie, Warszawy na początku były niemal nie do kupienia dla zwykłego Kowalskiego.