Wpis z mikrobloga

@czuczer: a co maja niby innego zrobić? protesty tez wywierają ogromna presję, dlatego sankcje dotykają nie tylko Putina, ale i zwykłych Rosjan - przez co będzie miał dodatkowo presję całej Rosji
@dunno niby wiem ale jak popatrzysz na skalę datków/darowizn - polska prawie miliard a reszta? Pampersy, koce, akcje humanitarne, autokary i przewóz uchodźców. Fajnie że wyszło ich 0,5mln ale...lepiej jakby każdy z nich kupił dary za 10euro
@czuczer: Nie chcę burzyć narracji, ale Niemcy zanim coś zrobią to myślą. Może w sytuacji wymagającej natychmiastowego działania wychodzą na tym źle, ale w 90% przypadków takie podejście się sprawdza lepiej niż nasze polskie pospolite ruszenie bez planu i na wariata.

Pisałem dziś z koleżanką która pracuje w niemieckiej opiece społecznej, prawdopodobnie będą organizować konwoje dla uchodźców ale muszą zagwarantować środki i stworzyć procedury co z nimi potem robić jak już
@erni13 zebrałem i przekazałem ubrania i zabawki do przyjaciół z UA mieszkający w Polsce i organizujących pomoc. Sorki nie zrobiłem zdjęć z przekazania