Wpis z mikrobloga

Przykro mi czytać komentarze dziś na wykopie takie jak "kula w leb" lub "zero litości" pod zdjęciem tych dwóch chlopaków. Niektórzy już wspomnieli, że jeden ma 19 lat, a drugi nie wiele starszy. Widziałem komentarze, że zasłużyli sobie bo na pierwszą linie idzie wojsko zawodowe. Jakie zawodowe? Żeby być żołnierzem zawodowym trzeba przejść szkolenie kilkuletnie, a Ci dwaj wyglądaja jakby dopiero co liceum skończyli. Pewnie dostali propozycje albo idziesz na front albo do łagru na 15 lat.

Poddali i są obezwładnieni i obrzydliwe jest pisanie, żeby przeprowadzać na nich egzekucje czy torturować. Łatwo wam się pisze zza klawiatury popijając cole. Jestem przeciwny agresji Rosji na Ukraine i Putin powinien za to zawisnąć.

Mam nadzieje, że konflikt zakończy się jak najmniejszą ilością ofiar po obu stronach.
#ukraina
#wojna
#rosja
wirujacyponton - Przykro mi czytać komentarze dziś na wykopie takie jak "kula w leb" ...

źródło: comment_1645716458HANxq2PSyZK2HVM1O1lmDR.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
pie*dolisz kocopoły, ten świat jest brutalny, albo ty albo oni.


@bez-napinki: ty #!$%@? kocopoły. Nawet jak jesteś bezdusznym #!$%@? to jeżeli będziesz ładował "kulę w łeb" jeńcom to nikt nie będzie się poddawał bez walki tylko będą walczeć do ostatniego tchu - co jest wybitną taktyką milordzie tzn. szkodzić będziesz sobie. Dlatego właśnie są zasady, że nie zabijasz tych co się poddają bo dzięki temu więcej wrogów się podda.

Skąd ty
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@wirujacyponton: zamknąć, do pracy przymusowej albo do zakładu o zaostrzonym rygorze. Porcje żywieniowe małe, wziąć ich jeszcze na przesłuchania (ale nie w stylu sawiecki sajuz, nie musimy się zniżać do poziomu gówna).

Ale poddali się, więc zabicie albo krzywdzenie ich w takim momencie jest bestialstwem i złamaniem wszelkich konwencji, taktu, dobrego smaku, o godności i rozumie nawet nie wspominając.

Na froncie, będąc złapanymi na gorącym uczynku ze strzelania do cywili to
  • Odpowiedz
@wirujacyponton Często łatwo zapmnieć że zezwierzecenie może dotyczyć obu stron konfliktu i łatwo jest przekroczyć granicę po której przekroczeniu mentalnie nie różni się niczym od zbrodniarzy
  • Odpowiedz
@wirujacyponton: Przez profesjonalne wojsko można rozumieć, że pobierają normalny żołd. Bardzo możliwe, że nie mają żadnego szkolenia i był to pobór na zasadzie "chcecie zarobić? To chodźcie z nami" patrząc na to, że tam jest bieda wcale mnie to nie dziwi, pewnie za taką służby by zarobili konkretne pieniądze a nie biede jak na połowie rosyjskich prowincji
  • Odpowiedz