Wpis z mikrobloga

Cześć,
czy tworzenie CV z szablonu tego co jest w Wordzie, to jakaś wiocha?
Nie za bardzo potrafię w grafikę i szukam gotowych albo prostych rozwiązań, tylko czy to nie wpłynie jakoś źle na moją ocenę?

#praca #pracbaza #pracait #cv
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cma_w_czapce: tak wiem, ale to z Worda mi się spodobało, bo jest proste i czytelne i moim zdaniem ładne.
Kiedyś korzystałem z tych różnych stronek, to próbowały czasem swoje dane gdzieś wcisnąć albo jakaś niby darmowa wersja, ale jak zapłacisz, to masz lepiej.

Prawdopodobnie złe strony wybierałem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Mellisuga: jak wpiszesz w CV brak doświadczenia, umiejętności i tylko szkole podstawowa, do czego jeszcze popełnisz błędy ortograficzne lub językowe to tak. Jeżeli nie, to nikt na to uwagi nie zwróci xD
A jaki, że raczej szukasz pierwszej pracy, to nie udawaj, że za dużo umiesz - nie kłam. Jak ktoś sprawdzi, że tego excela jednak nie znasz, to podwazy reszte
  • Odpowiedz
@moj_wykopowy_login: dzięki za wskazówki, doświadczenie w pracy mam, ale niestety nie w zawodzie, który studiuję i chcę w końcu to zmienić. Dlatego staram się, żeby moje CV nie poleciało od razu do kosza i zastanawiam się nad odpowiednim szablonem.
  • Odpowiedz
@Mellisuga: jak masz mało doświadczenia to ważne żebyś nie kłamał i zmieścił się na jednej stronie wpisując wszystkie gówna które robiłeś. Podkreśl wykształcenie. Jak masz ładna mordę, to dodaj zdjęcie tak, żeby było widać (nie na pół strony, poprostu nie ukrywają go w rozmiarze 50x50)
  • Odpowiedz
@matixrr: to zależy, widziałem, jak niekiedy reagowali na CV, które do nas podsyłali, ten papierek, to jednak musi przyciągnąć uwagę, a nie zniechęcać do czytania
  • Odpowiedz
@Mellisuga: moje CV to było zdjęcie i tabelka w Wordzie i chodziłem na rozmowy tam gdzie chciałem. Oczywiście tekst był odpowiednio sformatowany, aby wyglądał czytelnie. Tyle wystarczy. Gdzieś na dysku mam CV kumpla co strzelał jeszcze wyżej poziom albo dwa ode mnie. Też prosta tabela z danymi i tyle. Byle to było wszystko czytelne itp. to już jesteś ponad większością.
  • Odpowiedz
@Mellisuga: rekrutowałem wiele osób w życiu i raczej nie ma znaczenia w czym zrobisz to cv - jak będzie schludne, będzie zawierało co potrzeba to będzie pięknie. Tylko jedna ważna rzecz - jak będziesz chciał wysłać to eksportuj do PDF i wysyłaj jako PDF - te docxe często się rozsypują i wyglądają tragicznie :D
  • Odpowiedz
@Mellisuga: ale też podbijam @kerdian, w latexu dużo łatwiej ogarnąć formatowanie i wyglądają dużo sensowniej jak na moje te cv. W overleafie jest dużo gotowych templatek, które można po prostu sklonować i podmienić dane na swoje
  • Odpowiedz
@Mellisuga: dużo osób korzysta z CANVA. Pamiętaj, że CV robisz pod dane stanowisko i rekrutera, który najczęściej jest kobitką :)

Najważniejsze to zrobienie sekcji i żeby CV było czytelne, może być ze zdjęciem, chociaż w IT już się powoli od tego odchodzi. Najważniejsze są skillsy i doświadczenie. Możesz też napisać 2-3 zdania o sukcesach i planach na przyszłość. Jeżeli IT warto założyć konto na Linkedinie i je uzupełnić porządnie uzupełnić.
  • Odpowiedz