Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Seks jeszcze wroci?
Mamy 6 lat za soba, zero dzieci, jestesmy zareczeni, pracujemy i widzimy wspolna przyszlosc. Niestety dwa lata temu rozowa zachorowala troche i spadlo jej libido. Problemy hormonalne, brak checi, problemy z lubrykacją. Jest pod opieką endokrynologa, ktory twierdzi, ze w miare sie to uregulowalo, normy sa ok.

Ale niestety w sypialni tego nie widac. Nic sie nie poprawilo. Ona nie ma checi, wiec ja nie nalegam ale wewnatrz czuje troche smutek. Ja jej nie winie, widze z nia przyszlosc, podoba mi sie, szanuje ją tylko szkoda tej jednej sfery zycia. Co moge jeszcze zrobic? Jak pomoc?

#zwiazki #seks

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #620ce348ff98844e781ed5ae
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 72
@BoJaProszePaniMamTuPrimasorta: nie przedstawie Ci dowodów bo to tylko prywatne obserwacje. Jasne, ze zdarzają się pary, które dalej po 40 latach ze sobą się ze sobą dość często ruchają, i takie co po 2 latach nie uprawiają już seksu wcale. Ludzie są różni - true. Nie mam problemu z wyobrażeniem sobie tego. Ja tylko ogólnie, z moich obserwacji dochodzę do wniosków, że ludzie nie są tak przywiązani do siebie itd. jak kiedyś,
nie przedstawie Ci dowodów bo to tylko prywatne obserwacje.


@little_muffin: więc są bezwartościowe, bo z reguły otaczamy się ludźmi, którzy są raczej podobni do nas, więc prawdopodobnie wnioskujesz na podstawie niereprezentatywnej próby. Powinnaś brać poprawkę na to, że jeśli nie masz silnych, naukowych dowodów na coś, to nie powinnaś wypowiadać się w sposób kategoryczny. To brak pokory. Istnieje prawdopodobieństwo, że jesteś daleko od prawdy.

Jasne, ze zdarzają się pary, które dalej
knur:

MeksykańskiŻniwiarz: @kujawiakkolo30stki: po co jej juz libido? Ma dzieciaka, ktorym zaklepala sobie twoje zaangazowanie emocjonalne oraz finansowe. Co by nie było ona juz zawsze bedzie miala mozliwosc dojenia cie do zera z kasy wiec po co ma teraz z toba sypiać XD byłes jej potrzebny tylko jako dawca nasienia, teraz zakładaj chomąto i pracuj na witaminke XD


ten gość wie o co chodzi

@little_muffin: zrobic dziecko. Jej organizm
CzarnaDama: @Mijun

a dla mnie nie do pomyślenia, czemu osoba z wyzszym libido nie poszuka sposobow zeby je wyzerować. Łatwiej jest czegos nie robić niz sie do czegos zmuszac


@AnonimoweMirkoWyznania: az sobie zapisze i przeczytam gdy najdzie mnie kiedys glupi pomysl na wziecie slubu
knur:


To działa w dwie strony. Natomiast doradzanie żeby ją zapłodnić... no cóż, po ciaży dojdzie do wniosku, że jego geny już ma teraz innego potrzeba

Ty tak na serio? Całkiem nieironicznie?
@topola_osika: po co tezy ewolucyjne? Ilosc rozwodow rosnie, ilosc zwiazkow, ktore ludzie maja w ciagu zycia rosnie. Czy tu cos trzeba dodawac do tego, ze ludzie ewidentnie nie zyja w zgodzie ze swoja natura? Zadne inne zwierze nie potrafi sterowac swoja plodnoscia. Dlaczego dla czlowieka mialoby to dzialac dobrze? Moim osobistym zdaniem nie dziala. To sa moje przekonania nie poparte tezami naukowymi czy badaniami - bo poprostu takich nie ma, nie
@AnonimoweMirkoWyznania: knur -> z czescia sie zgodze, z czescia nie. Rzeczy jak wyjazd na wakacje faktycznie pomagaja bo pojawiaja sie nowe bodzce i ekscytacja, a to ludzi sklania tez do wyluzowania sie, zapomnienia o codziennych problemach i przejscia na inne mysli. Wiec czasowo zadziala. Na dluzsza mete jednak warto wybierac partnerow, ktorzy nas jaraja seksualnie po prostu - bo tak latwiej zbudowac zwiazek i zachowac jakikolwiek seks. Piszesz o pijacych, czy
@little_muffin: Jeśli chcemy mówić o życiu zgodnie z naturą, to ludzie najprawdopodniej są z natury seryjnymi monogamistami - łączymy się w pary na 3-4 lata, dość by dochować się potomka którego nie trzeba będzie non-stop trzymać przy matce i zmieniamy partnerów na innych, by skuteczniej mieszać geny. W takim przypadku rozwody są bardziej zgodne z naturą niż małżeństwa po grób (σ ͜ʖσ)
@BotGirl: chyba chcialas napisac poligamistami. A co do reszty sie zgodze polowicznie. Taki tryb zycia skutkuje chorobami i smiercia (kila, rzezaczka, i czasy najnowsze HIV). Wstrzemiezliwosc seksualna i jeden partner mial temu zapobiegac. Takze mysle, ze ludzie sa z natury poligamistyczni jednakze mozliwe jest zbudowanie zwiazku opartego na monogami - jesli jest wlasnie ten watek robienia dzieci co te 3-4 lata ( ͡~ ͜ʖ ͡°) bo bez
@Orzeech: co bingo. Takie zycie. Jakby to nie dzialalo, to by ludzie tego robili. A prawda jest taka, ze jedyna rzecza, ktora Cie fizycznie zwiaze na cale zycie jest gowniak. Zaden slub, zadne pierscionki, kredyty hipoteczne czy inne takie. Tylko gowniak. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@little_muffin: Chciałam napisać „seryjnymi monogamistami”, bo tak się określa sukcesywne relacje monogamiczne. Wątek robienia dzieci co 3-4 lata żeby podtrzymywać zainteresowanie seksualne jest ździebko naciągany, bo w tym okresie zwyczajnie wychodzi się z okresu zakochania - i dzięki temu można wejść w kolejną relację, którą przez tych parę lat podtrzymają silne emocje.
Z ciekawości, mówisz o tym, że najlepiej funkcjonują pary z dziećmi, ale sama wyżej wspomniałaś, że nie znasz par