Wpis z mikrobloga

To tak jak wlewanie 98 oktanowego paliwa do 50cc skuterka.


@Phallusimpudicus: nie no ale akurat dwusuwy mają w #!$%@? spalanie stukowe i tam 98 i różne mixy mieszanki oleju do paliwa i samo 98 akurat mają sens. ( ͡° ͜ʖ ͡°) no chyba, że mówiłeś o 4T, wtedy zgoda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
substancja chemiczna zwana adenozyną odkłada się nieustannie w waszym mózgu. Jej stężenie rośnie z każdą chwilą, którą spędzacie w stanie czuwania. Im dłużej nie śpicie, tym więcej adenozyny gromadzi się w waszym mózgu.

Istnieje możliwość chemicznego wyciszenia sygnału wysyłanego przez adenozynę za pomocą związku chemicznego, pod którego wpływem stajemy się czujniejsi i bardziej rozbudzeni: kofeiny. Nie jest ona suplementem diety, ale raczej najpowszechniej stosowanym (i nadużywanym) psychoaktywnym stymulantem na świecie.

Kofeina działa
@uukasz: z mojej wiedzy wynika że kawa z ekspresu, takie przeciągnięte espresso nie ma dużo kofeiny - znacznie więcej ma parzona czy rozpuszczalna. Czy taka może podpadać pod kawę pitą dla smaku? Bo w ogóle nie kręci mnie jej działanie, piję dla smaku i antyoksydantów.
Trzeba biegać bez przerwy minimum 20 minut co 3 dni a najlepiej 1h intensywnego wysiłku co 3 dni - typowy trening aerobowy/kardio


@Phallusimpudicus: Siłownia > Bieganie. Aeorby dla facetów nie są zbyt polecane (spadek testosteronu od intensywnego biegania), chuchro, a nie sportowa sylwetka itd.
Też nie kumam fenomenu kawy a może po prostu te popularne jacobsy i inne są #!$%@? warte i tylko te drogie i świeżo robione z ziaren dają kopa.


@JaktologinniepoprawnyWTF: typowa kawa to Arabica a te mocne ( Robusta) sa uwazane za gorsze gatunkowo i mniej "wykwintne". robusta ma ok 2x więcej kofeiny niż uwielbiana Arabica..
Natomiast z wrazliwością na kofeine są bodaj dwa genotypu ludzi, jedni sa wrazliwi od razu a
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Chlop_Sielski: nie jem w ogóle odkąd dietuje. Nie wiem skąd to się bierze, czasem już na rozgrzewce czuje że zaraz wszystkie ciężary #!$%@? a czasem (znacznie częściej) wróciłbym po prostu do domu