Wpis z mikrobloga

@RotflCopter: Polecisz jakąś pijalną?


@KasparowGaming: nie, bo wyśmiejecie mnie tak jak w paście o miłośnikach piw kraftowych. Spróbuj coś droższego ze swojego sklepu i zainwestuj w dobry przyrząd do parzenia kawy, żeby nie pić "sypanej", kawiarka za kilkadziesiąt PLN jest całkowicie ok (zdjęcie poglądowe poniżej), nie trzeba od razu ekspresu ze spienianiem mleka itp
RotflCopter - > @RotflCopter: Polecisz jakąś pijalną?

@KasparowGaming: nie, bo wyś...

źródło: comment_1644828036syv6g3AihS3flSy2nGs9x9.jpg

Pobierz
@Phallusimpudicus: że co, skąd te przypuszczenia xD uprawiam sport 1-2 razy w tygodniu po 1.5h gry w piłkę nożną orliku i kawa zawsze miała na mnie działanie typu osrać spodnie i uśpić, albo odwrotnie xD nawet gdy byłem młodszy i BMI miałem wyżyłowane, a sport uprawiałem co 2 dni tak było, także nie rozumiem co to za teoria z tą kawą jako benzyną i organizmem jako silnikiem (xD)
Tak jak przedmówcy mówili, tolerancja. Dodatkowo błąd jaki ludzie często popełniają to słodzenie kawy czy picie jej z mlekiem. Cukier niweluje działanie kofeiny.


@Jarem12: no i nie podobasz mi się, bo powielasz mity. Owszem, duża ilość cukru dodawanego do kawy powoduje lekką senność, którą to kofeina niweluje, ale mała ilość - pół łyżeczki cukru działa w połączeniu z kofeiną stymulująco dla mózgu. Nie mogę teraz znaleźć tych wyników badań, ale gdzieś
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jedzczarnekoty: Bardzo chętnie zobaczę badania. Bo z empirycznego badania na samym sobie kawa bez cukru czy Energetyk bez cukru (a jeżeli słodzę to łyżeczkę na 450 ml) pobudza mnie dużo bardziej. Ale wiem, że mogę się mylić, także będę wdzięczny jak podeślesz
To ja wam powiem tak z naukowego punktu widzenia. Przede wszystkim większość ludzi pije kawę w zły sposób. Owszem ten czarny kofeinowy napój pobudza ale kofeina ma zgoła inne działanie na nasz mózg p którym nie wiele osób wgl wie. Znaczna większość ludzi pije kawę z rana żeby się pobudzić i postawić na nogi i to jest błąd. Owszem niewielka ilość kofeiny podniesie ciśnienie krwi itd co da tzw kopa ale tylko
@eustach: Zgodzę sie kawę polecam z Dobrej Palarni albo Nuno. Kawiarke Bialetti i ręczy młynek i wszystko idzie zrobić. Do bialetti są nawet pressy żeby ubić kawę w sitku można zrobci lekkie espresso ;)
@adik3x Mnie zamulało pieczywo, od kiedy z niego zrezygnowałem mam wrażenie, rzadziej miewam brainfogi. Przyczyną może też być zima po prostu. Możesz poeksperymentować z tzw adaptogenami (ashwaganda, gotukola, brahmi, żenszen).