Wpis z mikrobloga

#komputery #pcmasterrace
Co moze byc przyczyna losowego wylaczania sie komputera? Czasem nawet podczas startu przy wpisywaniu hasla wylacza sie i od razu uruchamia ponownie. Windows 10. Nie bardzo wiem co sprawdzic by znalezc przyczyne. Komputer jest nowy, windows 10.
  • 13
  • Odpowiedz
@farmerman: miałem identyczny problem parę lat temu, komputer zupełnie nowy i w losowych momentach się restartował. Oddałem do serwisu, okazało się że CPU było wadliwe, wymienili na nowe.
  • Odpowiedz
@farmerman: jak jeden dzień to może gdzieś wtyczka poluzowana w transporcie, albo karta się lekko wysunęła ze slotu. Takie rzeczy się trafiają.
  • Odpowiedz
@kaarp: Na pewno losowo, uzylem do podlaczenia kabla zasilajacego ze starego komputera, teraz zmienilem na inny i czekam co bedzie sie dzialo, mysle ze moze to mialo jakis wplyw
  • Odpowiedz
@kaarp: Na pewno losowo, uzylem do podlaczenia kabla zasilajacego ze starego komputera, teraz zmienilem na inny i czekam co bedzie sie dzialo, mysle ze moze to mialo jakis wplyw


@farmerman: Na pewno to nie wina kabla.
Zacznij o sprawdzenia logów systemowych, może tam będzie więcej info.
Jak masz procesor z zaintegrowaną grafiką, to sprawdź działanie kompa z wyjętą grafiką.
Wykluczysz uszkodzenie grafiki i odciążysz zasilacz.
  • Odpowiedz