Wpis z mikrobloga

Przypominam, że uniwersum Tolkiena zawiera tylko kilka tysięcy lat historii. Zgodnie z ewolucją nie ma szans, żeby ktokolwiek różnił się od siebie kolorem skóry. Haradrimowie powinni być tak samo bielutcy jak elfy. Ale nie są. Dlaczego? Bo tak sobie wymyślił Tolkien: tych damy jaśniejszych, a tych ciemniejszych i tyle. Nie ma to żadnego związku z fabułą, ani żadnego wpływu na fabułę. Równie dobrze mógłby sobie napisać: elfy miały fioletowe brwi. I tyle.
  • Odpowiedz
No jasne, i przecież TO NIEMOŻLIWE, aby ktoś jedzenie traktował trochę bardziej serio niż miska z żarciem (bo i tak nie ma smaku to mu wszystko jedno, byle kichę napchać xD) i się oburzał, że to przecież nie jest spaghetti xD To po prostu zwykły faszysta, który nie docenia kreatywności kucharza, nie ma innej drogi xD


@Khaine: sugerujesz że smak dla mnie nie ma znaczenia co jest bardzo zabawna próba obrażenia
  • Odpowiedz
@Paula_pi:

uuu sprawa jest dużo poważniejsza niż myślałam. Do tej pory wydawało mi się, że chodzi o kolor skory jakiejś wymyślonej postaci a tu się okazuje że ludzie się burzą o kolor skory jakiejś wymyślonej postaci

( _) to moze od razu zmienic pierscionek na kolczyki? Po co trzymac sie wymyslonej fabuly?
  • Odpowiedz
sugerujesz że smak dla mnie nie ma znaczenia co jest bardzo zabawna próba obrażenia rozmówcy.


@TurboDynamo: Oczywiście że nie ma jak uważasz, że dobór składników nie decyduje o tym czym jest dany posiłek :) Przecież to wymyślone, więc wszystko jest wszystkim.

@memento_mori: Oczywiście fakt, że ktoś nie będzie oglądał odbiera możliwość krytyki. No spoczko xD
  • Odpowiedz
@Khaine: no właśnie o to chodzi że tobie się wydaje że masz moc sprawczą decydowania co jest jakim posiłkiem. Nie masz, to czy mielone kartofle będą nazwane sphagetti to niezależny od ciebie proces społeczny. I nie ma w tym nic złego bo w dalszym ciągu nikt cię nie zmusza żebyś to zjadł.
  • Odpowiedz
no właśnie o to chodzi że tobie się wydaje że masz moc sprawczą decydowania co jest jakim posiłkiem


@TurboDynamo: Nie, tak się wydaje ludziom z Amazona co robią ten serial. I tak wydawało się tej śmiesznej babce która twierdziła że kręci serial o wiedźminie, bo ona go tak nazwała luźno jedynie opierając się na książkach xD Rzeczy są tym czym są, a nie tym co sobie je ktoś nazwie.
  • Odpowiedz
@pekak: jak to jest, że psychoprawaki dostają białej gorączki bo wymyślony elf ma inny kolor skóry, a jak 100 innych faktów z książek nie zgadza się z oryginałem, to nikt nie płacze?

nie wiem ale się domyślam xD
  • Odpowiedz
wymyślonej postaci a tu się okazuje że ludzie się burzą o kolor skory jakiejś wymyślonej postaci


@Paula_pi: zmiana koloru skóry wymyślonej postaci - nie ma problemu
zmiana koloru skóry prawdziwej postaci - też nie ma problemu
Wszystkie te zmiany idą w jednym jasnym i ścisłym kierunku, tylko nie można o tym w ogóle nic powiedzieć, bo jakże to tak nie zgadzać się na rasizm jeśli atakowana jest biała kultura, kogo ona
  • Odpowiedz
@bigos555: Wierna adaptacja zostałaby zjechana przez lewaków, którzy przecież już wcześniej narzekali, że w filmach LotR brakowało dajwersity. A jako że środowiskom tym w Hollywood robi się dobrze nawet za cenę potencjalnie gorszego odbioru i słabszych wyników oglądalności, to efekt jest jaki jest. Najlepsze co można zrobić to nie oglądać i nie wspierać wykupionym abonamentem.
  • Odpowiedz
@Korneliusz4: uuu sprawa jest dużo poważniejsza niż myślałam. Do tej pory wydawało mi się, że chodzi o kolor skory jakiejś wymyślonej postaci a tu się okazuje że ludzie się burzą o kolor skory jakiejś wymyślonej postaci


@Paula_pi: No dobra, ale biora ksiazke X, w niej jest napisane ze postac wyglada tak czy siak. Kiedys starali sie bardzo te kwestie odzworowac, teraz tworcy maja to w dupie bo i tak zarobią
  • Odpowiedz
Wierna adaptacja zostałaby zjechana przez lewaków,


@redemptor: Czyli twórcy nie muszą się przejmować, bo i tak ból dupska jakieś grupy jest nieodzowny. Albo jednych, albo drugich.
  • Odpowiedz
Tolkien szczegółowo opisywał swoje uniwersum, w tym wygląd elfów i były one wręcz blade, to co Amazon robi to jest brak poszanowania dla materiału źródłowego.


@Korneliusz4: Czy tak samo komentowałeś np. film Siedmiu wspaniałych? Albo Othello z Laurence Olivier w roli głównej? GiTS ze Scarlett Ingrid Johansson?
  • Odpowiedz
jak to jest, że psychoprawaki dostają białej gorączki bo wymyślony elf ma inny kolor skóry, a jak 100 innych faktów z książek nie zgadza się z oryginałem, to nikt nie płacze?


@deziom: Jak to jest że wyciągacie kolor skóry jako jedyny argument skoro w pierwszej sensownej odpowiedzi masz „brak poszanowania dla materiału źródłowego”. Ale dużo łatwiej jest przypiąć łatkę rasisty. Mnie zastanawia kto tu teraz jest rasistą xD
  • Odpowiedz
Nie, tak się wydaje ludziom z Amazona co robią ten serial.


@Khaine: no nie. Oni robią to co od zawsze robili artysci - czyli eksperymentują i mieszają konwencje.

tak wydawało się tej śmiesznej babce która twierdziła że kręci serial o wiedźminie, bo ona go tak nazwała luźno jedynie opierając się na książkach xD


@Khaine: no i nagrała słaby serial którego nikt nie ogląda. Wiec w czym problem?

Rzeczy są tym
  • Odpowiedz