Wpis z mikrobloga

uuu sprawa jest dużo poważniejsza niż myślałam. Do tej pory wydawało mi się, że chodzi o kolor skory jakiejś wymyślonej postaci a tu się okazuje że ludzie się burzą o kolor skory jakiejś wymyślonej postaci


@Paula_pi: Tak, poważna sprawa. Wiesz, ludzie przywiązują się do opowieści, postaci, mają jakieś wyobrażenia o ich ulubionej twórczości, która może odegrała ważną rolę w ich życiu, ukształtowała ich tym kim są, jakie wartości przyświecają im w
Do tej pory wydawało mi się, że chodzi o kolor skory jakiejś wymyślonej postaci a tu się okazuje że ludzie się burzą o kolor skory jakiejś wymyślonej postaci


@Paula_pi: Ludzie mają wywalone na kolor skóry postaci w serialach. Tylko jak już te elfy muszą być czarne, to niech nie nazywają tego Władcą Pierścieni. Taki problem stworzyć coś nowego, trzeba koniecznie srać na czyjąś twórczość?
Czyli ludziom zmienia się percepcja tak bardzo, że nawet fizyczne opisy tego jak coś wygląda brzmią inaczej? xD Przypominam że dzieła Tolkiena nie powstały 2000 lat temu ponad, tylko są trochę świeższe.


@Khaine: percepcja się nie zmienia tylko interpretacja. Widocznie ktoś uznał że sama historia jest istotna a kolor skóry postaci już nie.
Taki problem stworzyć coś nowego, trzeba koniecznie srać na czyjąś twórczość?


@DyG121: Nie mogliby dla odmiany zatrudnić jakiegoś reżysera który akurat lubi świat LOTRa i dlatego chciałby go odwzorować w miarę jak najwierniej? xD

Bo babka która robiła Wiedźmina ewidentnie nie lubi Wiedźmina, tylko szczerzyła mordę do kamery twierdząc, że uwielbia aby potem i tak wszystko #!$%@? pozmieniać, i robić po swojemu co dowodzi jak bardzo to lubiła xD
@shiverr: Ja rozumiem przywiązanie do konwencji, ale na litość boską, jedna adaptacja Władcy Pierścieni już jest. Rozumiałabym jeszcze pultanie się gdyby to była pierwsza i jedyna okazja zobaczenia postaci na ekranie, ale już jedna adaptacja z samymi białymi postaciami powstała. Może teraz warto się wykazać empatią o której mówisz i pozwolić innym ludziom oglądać na ekranie postaci które ich przypominają?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@pekak: I będzie jak z wiedzminem,ludzie bardziej płakali że są tam czarni niż zauważali ze drugi sezon to nieoglądalne gówno. Na moje wszystkich hobbitów może grać nawet Jackie Chan a krasnoludów Zac Efron,byle miało ciekawą fabułę i dawało fun z oglądania.

@kamil1230: no ale to jest jeden z aspektów tego, że to jest gówno. Świat wiedźmina, pogromy elfów, krasnoludów i każdej inności ale nikt nie daje #!$%@? o kolor skóry.
@Paula_pi: Nie, chodzi o niszczenie spojnosci opowiadanej historii i uzywanie jej jako srodka do przekazywania swojego poprawnie politycznie punktu widzenia. Wciskanie ideologii tam gdzie ludzie jej nie chca i robienie tego kosztem jakosci opowiadanej historii. Bedzie to pewnie podobne do wiedzmina. "dzielo" Szkoda. Juz Hobbit byl slaby a tutaj lepiej nie bedzie. Brakuje tylko watkow LGBTQWERTY.
Widocznie ktoś uznał że sama historia jest istotna a kolor skóry postaci już nie


@TurboDynamo: Jak mówiłem, składniki mają wpływ na danie. Jest jakiś świat który miał już jakieś ekranizacje, pomijając już jakieś pomniejsze - to mamy trylogię która jest opus magnum kinowego fantasy i mimo że minęło 20 lat, to nikt nie dał rady stworzyć niczego lepszego. No i ludzie kojarzą ten świat z tej właśnie trylogii, która chociaż starała
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Korneliusz4: uuu sprawa jest dużo poważniejsza niż myślałam. Do tej pory wydawało mi się, że chodzi o kolor skory jakiejś wymyślonej postaci a tu się okazuje że ludzie się burzą o kolor skory jakiejś wymyślonej postaci

@Paula_pi: czemu Alien wygląda jak alien? Przecież mógłby wyglądać jak biały mężczyzna w różowej sukience, bo to since-fiction
@BotGirl: Dlaczego miałbym wykazywać się empatią do rasistów, którzy utożsamiają się z postacią tylko dlatego że ma taki sam kolor skóry jak oni?

Odwracając sytuację, mogę się utożsamiać z fikcyjnym samurajem, bo reprezentuje bliskie mi wartości albo jego charakter przypomina mój, pomimo tego że jestem z Europy środkowo-wschodniej, a rolę odgrywa Japończyk. Gdyby rolę odgrywał Europejski aktor to wcale nie czułbym się bardziej związany z postacią, natomiast czułbym dyskomfort, ponieważ aktor
No Tolkien na pewno by płakał rzewnymi łzami na widok ciemnoskórych w ekranizacji swoich opowiadań w końcu urodził sie, żył i wychował w Afryce
Jak mówiłem, składniki mają wpływ na danie.


@Khaine: oczywiście że mają. Ale finalnie to czy danie ci posmakuje jest kwestią gustu. Jednemu posmakuje a drugiemu nie. I wiesz co? NIE MA W TYM NIC ZLEGO.

Od mniej więcej 2018 roku tęczowi reżyserzy stwierdzili że posiadanie poczucia imersji


@Khaine: to że ty nie masz poczucia immersji to nie znaczy ze klient docelowy jej nie ma. A ty jak widać klientem docelowym