Wpis z mikrobloga

@jwitos: mnie bardziej dziwi, że musieli zrobić eksperyment na ludziach podając amantadyne i placebo. Tak jakby nie znali sposobu działania substancji. Tacy to naukowcy, metoda prób i błędów dochodzą do prawdy. Skoro nie wiedzą jak działa amantadyna to czemu jest dopuszczona do obrotu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@arkadi2020: Jest jeszcze dawkowanie. I tu zależnie od oczekiwanego wyniku, można dobrać tak, by np. na pewno wyszło, że nie pomaga (nie, żebym bardzo w nią wierzył, po prostu to doskonała metoda na zmanipulowanie badania).
@arkadi2020: A jak mają to sprawdzać? Masz takie pojęcie o badaniach jak ja o konstrukcji myśliwca f-16. Amantadyna jest stara jak świat i nie miała prawa działać, bo nie taka jej specyfikacja. Wkręciliście sobie jakieś niestworzone rzeczy i teraz gdy okazało się, ze była to tylko wiara wymyślacie sobie kolejne powody. aby tylko nie przyjąć do swojej świadomości, że się myliliście.
@MxS89: czemu mówisz do mnie w liczbie mnogiej? Jakieś naleciałości z poprzedniego systemu? Jak wiedzieli to po co przeprowadzali próbę na ludziach? Nie twierdzę że amantadyna działa, twierdzę że eksperymentowanie na ludziach wiedząc że z naukowego punktu widzenia nie ma prawa zadziałać jest głupie i świadczy o tych "naukowcach".
@arkadi2020: Mówiłem w liczbie mnogiej, bo takich ignorantów jest o wiele więcej. A Ty myślisz, że jak dany lek wchodzący na rynek ma być testowany? Najpierw są próby na zwierzętach, a później wchodzi się w fazę testów klinicznych i tak jest praktycznie ze wszystkim. Nie ma innego sposobu aby sprawdzić czy coś działa czy nie działa. Gdyby nie Ci "naukowcy" dalej byś rzeźbił na glinianych tabliczkach i żyłbyś max 30 lat
@MxS89 dowody z twojej wypowiedzi wynika, że tym polskim naukowcom zawdzięczamy:

"Gdyby nie Ci "naukowcy" dalej byś rzeźbił na glinianych tabliczkach i żyłbyś max 30 lat oo ile byś nie zmarł w wieku niemowlęcym"

Dwa, w którym momencie ja pytałem o dowody?

Gościu jak chcesz rozmawiać, to zacznij myśleć co piszesz. Te swoje rady powinieneś kierować do siebie. XD