Wpis z mikrobloga

#ukraina w ostatnich latach m.in:

-przeprowadziła reformę decentralizacji, eliminując przestarzały post sowiecki system administracyjny
-Ukraiński kościół prawosławny oficjalnie oddzielił się od Rosyjskiego, aby odciąć się od wpływów rosyjskich
-poprawiła stosunki z Unią Europejską na tyle, aby już w 2017 uzyskać wstęp bezwizowy obywateli Ukrainy
-pomimo de facto stanu wojny i odcięcia się głównego wschodniego partnera, gospodarce udało się cały czas rosnąć dzięki reformom i usprawnionej administracji
-z sukcesem wdrożyła program "państwo w smartfonie" dzięki czemu można uzyskać dostęp do właściwie wszystkich usług państwowych z poziomu telefonu
-w wielu miastach powstały budżety obywatelskie na wzór zachodni
-w 2021 naprawiono 5091 km dróg
-przeprowadza reformę energetyczną, aby odciąć się od Rosji
-dynamicznie przeprowadza reformę transportu zbiorowego
-wprowadziła nowe normy urbanistyczne, zastępując przestarzałe sowieckie rozwiązania (pic. rel)
-Demokracja faktycznie funkcjonuje, instytucje antykorupcyjne przynajmniej coś robią a Zełenski walczy z oligarchami i ich wpływem na Ukraińską politykę

-Witam ty zawsze biedny, kiedy będzie się u ciebie żyło normalnie?
-Witam, chyba nigdy

Dziękujemy Pan #rosja prawdziwemu obrońcy cywilizacji nie to, co ten zgniły gejowy zachód.
Pobierz
źródło: comment_1644610750xDEBsNYPlY3jMrI2yyI2Xa.jpg
  • 15
@Michal0173: ja tam lubię Ukraińców. Wszyscy których spotkałem starali sie mowic po polsku. Gdy robiłem event w wersji polsko i anglojęzycznej trafiły do mnie matka z córką, gdy ta druga skupila sie na wersji anglojęzycznej, to matka stwierdzila "mieszkamy w Polsce, skup się na tym języku". Uważam, ze to mile. Sam mam podobne postrzeganie - choć w Szwajcarii mógłbym mówić po angielsku, to wolę dukać po francusku we francuskojęzycznym kantonie, bo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Michal0173: czyli tak naprawdę Ukraina sprzedała ideały srania do dołu w ziemi, #!$%@? kartofli bez omasty i lepianek z gówna bez prądu i wody za jakąś gejowizne z zachodu i lewactwo w smartfonie, działania rosyjskie w pełni uzasadnione, pora na csa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#!$%@?, jakie te ruskie są #!$%@?. 500 lat jest nic, tylko ciągły lament, bo ktoś ma lepiej niż my, więc trzeba tego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Michal0173: jeśli budżety obywatelskie są takie jak w Polskich miastach to plusem tego uznać nie można. Bo to jedna wielka ściema. A w głosowaniach, przynajmniej w Poznaniu (choć obawiam się, że w innych miastach jest podobnie) widać, że ludzie wręcz uwielbiają socjal i dostawać coś za darmo. Wygrywają jakieś darmowe zajęcia dla seniorów, czy zajęcia sportowe z trenerem co tydzień.