Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 177
Istnieje jakiś inny portal niż wykop na którym jest aż taki ból dupy o piractwo?

Z tego co widziałem na reddicie to zazwyczaj gdy ktoś się pochwali tym że piraci to ma wyplusowany komentarz a tak poza tym to ludzie mają #!$%@?, czasami się podzielą stronkami i tyle. Widziałem takie zjawisko w przypadku transmisji sportowych, muzyki oraz filmów/seriali. Jeszcze nie wiem jakie jest ich zdanie na temat gier.

Tymczasem na wykopie zaraz zwyzywają cię od cebulaków, złodziei, polaczków(#!$%@? z tym że akurat nikt inny nie ma takiego bólu dupy o piractwo jak właśnie polaczki z wykopu xd)

Nawet był kiedyś post na r/europe z wykresem jak często obywatele danego kraju piracą i Polska była na samym dole ale do wyk0pka nie przemówisz i według niego piracenie to polska cecha no bo wiadomo polaki cebulaki hahah xddddd

#piractwo #bekazwykopkow
Pobierz K....._ - Istnieje jakiś inny portal niż wykop na którym jest aż taki ból dupy o pira...
źródło: comment_1644553167D2lC1W3cdURbmEX7aF2POP.jpg
  • 132
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Kenose_:

wykop na którym jest aż taki ból dupy o piractwo?


Tak sam jak o:
- gołe Julki wyrzucające swoje zdjęcia na mikroblog
- parkowanie samochodem na trawie/chodniku
- łamanie przepisów drogowych
- modne fryzury i ubrania
- kobiety na portalach randkowych, które mają swoje wymagania
- robienie przysług dla własnych żon/dziewczyn
- posiadanie iPhone (lub innych urządzeń od Apple) lub Androida (zależy kto jest czego fanem)
- wstawianie wykopów o
powinien zarobić.


@januszdoe: xD pomijasz wszystkie profity typu rosnąca popularność produktu. W twoim polackim umyśle wydaje Ci się, że wszędzie kradną więc jak coś się da spiracić to wszyscy będą piracić. Otóż nie, piracą Ci którzy i tak by nie kupili, ale nierzadko nadają popularności dla twórczości co przekłada się pośrednio na profit twórcy którego niebyłoby gdyby dzieło nie było spiracone. Ale ja rozumiem, że niektórych przerasta wyjście poza dychotomie myślenia
@frow: Tamte czasy już nie wrócą, studia, router, dysk i lecimy. Poza tym torrenty (dla mnie osobiście) skończyły się jak PirateBay zaczął się sypać (YIFY <3)
@bajdo:
Pewnie masz na myśli Disco Elysium czyli grę na ~30 godzin która jest do kupienia na Epic za ~20zł.

@Kenose_: ogólnie to działa trochę inaczej. Wyobraź sobie, że jesteś jakimś programistą, poświęcasz setki jak nie tysiące godzin na swój program/aplikacje/grę tak faktycznie w ciemno bo nie wiesz czy się przyjmie, czy Twój czas który w to włożyłeś zwróci oraz czy będziesz miał z tego pieniądze na następną produkt, a
@TurboDynamo:
Youtube czy spotify płaci za wyświetlenia, reklamy itd, więc porównanie fatalne bo lepiej mieć choćby mały hajs z wyświetleń niż nic jakby ktoś sobie pograł całą Twoją płytę z neta.

Fundacja darmowego Linuxa, czy inne zespoły tworzące programy freewere często tworzą to hobbistycznie, w celu rozwojowym (bo nie w każdej pracy masz taką możliwość) czy z chęci. Do tego często freewere jest darmowy tylko do użytku niekomercyjnego.
Youtube czy spotify płaci za wyświetlenia, reklamy itd, więc porównanie fatalne


@Trique: raczej idealne

Fundacja darmowego Linuxa, czy inne zespoły tworzące programy freewere często tworzą to hobbistycznie


@Trique: Linux nie jest do użytku niekomercyjnego a pracownicy fundacji Linuxa dostają normalne wypłaty. To że przy okazji jest wielu hobbystów NIEZATRUDNIONYCH nie ma nic do rzeczy bo ci którzy są zatrudnieni normalnie zarabiają.
@TurboDynamo: Tylko ze wrzucając to na youtube za każde wyświetlenie zarabiają poza tym tak jak w przypadku muzyki wrzucanej na yt czy linuxa jest to za darmo ponieważ zgodził się na to twórca na określonych warunkach. Kradzież od nie kradzieży odróżnia dobrowolna zgoda.