Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 177
Istnieje jakiś inny portal niż wykop na którym jest aż taki ból d--y o piractwo?

Z tego co widziałem na reddicie to zazwyczaj gdy ktoś się pochwali tym że piraci to ma wyplusowany komentarz a tak poza tym to ludzie mają w------e, czasami się podzielą stronkami i tyle. Widziałem takie zjawisko w przypadku transmisji sportowych, muzyki oraz filmów/seriali. Jeszcze nie wiem jakie jest ich zdanie na temat gier.

Tymczasem na wykopie zaraz zwyzywają cię od cebulaków, złodziei, polaczków(c--j z tym że akurat nikt inny nie ma takiego bólu d--y o piractwo jak właśnie polaczki z wykopu xd)

Nawet był kiedyś post na r/europe z wykresem jak często obywatele danego kraju piracą i Polska była na samym dole ale do wyk0pka nie przemówisz i według niego piracenie to polska cecha no bo wiadomo polaki cebulaki hahah xddddd

#piractwo #bekazwykopkow
K....._ - Istnieje jakiś inny portal niż wykop na którym jest aż taki ból d--y o pira...

źródło: comment_1644553167D2lC1W3cdURbmEX7aF2POP.jpg

Pobierz
  • 132
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wykopków płacących za spotify nie obchodzi to że artyści których słuchają g---o zarabiają ponieważ Spotify im płaci grosze, ich obchodzi to że płacą co miesiąc za subskrypcję więc nie są "złodziejami" xd


@Kenose_: Tutaj sprawa jest trochę inna. Żaden artysta nie musi być obecny na Spotify, Tidalu czy Apple Music - jest mnóstwo alternatywnych . No i nie miej złudzeń, że jak ktoś wyda płytę przez wydawnictwo, która kosztuje w
  • Odpowiedz
  • 16
@Kenose_ Ej nie pirać, bo Jeff Bezos będzie smutny jak mu narobisz milion dolarów straty ściągając nielegalnie kopie jakiegoś c-------o serialu z Amazon Prime xD. Ja p------e.
  • Odpowiedz
@Kenose_: bo może masz 15 lat to nie pamiętasz jakim gownem była Polska pod względem piractwa, nawet urzędy na pirackim windowsie stały swego czasu. Dlatego
  • Odpowiedz
@Kenose_: Też mnie to zastanawia jak kiedyś napisałem że nigdy nie kupiłem ppv na żadną galę bo po co jak jest za darmo to mnie zwyzywali od złodziei. Myślę że to takie chełpienie się na pokaz uczciwością wyniesioną ze szkoły i domu gdzie rodzice i nauczyciele zawszę chwalili tych którzy zgłaszali wszelkie nieuczciwości i oszustwa
  • Odpowiedz
no pewnie tak samo jak muzycy którzy wrzucają sami swoje całe albumy za darmo na YT żrą powietrze.


@TurboDynamo: no ok, ale co z "artystami" którzy nie dają koncertów? Czyli co z książkami, filmami, serialami i grami?

Wszędzie powpierdzielać lokowanie produktu i mikropłatności? Świetne rozwiązanie xD
  • Odpowiedz
@Kenose_: za przyznanie się do torrencenia to ci k---a łeb ukręcą, ale jak kupujesz z jakichś szemranych stron resellujących klucze typu G2A to już jest gituwa :D

a oglądałem kiedys wywiad z gościem z New Blood (to ci od Dusk), że ci resellerzy to jeden wielki rak i mają przez nich jeszcze większe straty niż przez piratów z torrenta. Zresztą, co za straty. Nie jest przecież powiedziane że osoba torrentująca
  • Odpowiedz
Wszędzie powpierdzielać lokowanie produktu i mikropłatności? Świetne rozwiązanie xD


@MrGalosh: niekoniecznie. Po prostu mogą oprzeć swoj model biznesowy o inne źródła pieniędzy niż te które są nieopłacalne. A są, bo to że ty albo 10 innych wykopków nie spiraci to nie znaczy że nagle ludzie przestaną piracić. Zawsze to będzie, wiec im szybciej artysci sie przestawią tym tylko dla nich lepiej zamiast jak janusze z lat 90 płakać że zamknięto
  • Odpowiedz
@TurboDynamo: tak bardzo są nieopłacalne, że jakimś cudem budżety filmów i gier tylko rosną (co też nie jest dobre, ale to inna sprawa).
Póki co jest wystarczająco dużo kulturalnych ludzi ("mam kulturę, więc płacę za kulturę") w stosunku do złodziei.
  • Odpowiedz
@Hissis: To jest bardziej złożnone niż piractwo=kradzież. Całe dzieciństwo, nawet jeszcze do niedawna, nie miałem kasy na to, żeby wyładować 200-250zł za grę. I to nie jest tak, że jakbym nie spiracił, to bym kupił - nie kupiłbym wcale, o grze bym zapomniał i pewnie nigdy do niej nie wrócił. Duża część osób się śmieje z "pirace, żeby sprawdzić grę, jak mi się podoba to kupię" - ale to jest
  • Odpowiedz