Wpis z mikrobloga

@Foxlifejenkins: Skrót myślowy. Chodziło mi o to, że ogólna oś fabularna, główne postaci, wydarzenia są określone ale nie ma dialogów, postaci pobocznych itp. które są niezbędne do tego, żeby serial się przyjemnie oglądało. Na film by pewnie starczyło ale nie na kilkusezonowy serial.
@Dwuteownik_ceownik: Ja to wysłałem żeby pokazać, że Amazona gówno obchodzi Silmarillion, co się tam działo. Przecież w Lotr praktycznie nic o 2 erze nie ma. Oprócz stworzenia pierścieni i pokonania Saurona. Oni praktycznie od samego początku deklarują po prostu, że robią tą historię po swojemu bez "zbędnych" źródeł. Siostra Isildura (który o zgrozo był najlepiej opisanym człowiekiem z 2 ery w Lotr) jest tylko potwierdzeniem, że zrobią z tego swoje mishmash.
Imię nie pasuje do konca do swiata Tolkienowskiego (zaraz się zlecą debile mówiace, że mam ból dupy o Imię w świecie gdzie wystepuja smoki, przeciez to fantasy) ale lepiej, żeby niekanoniczne wątki, które chcą wrzucic autorzy były odgrywane przez calkiem nowe postaci, niż jakby mieli zmieniać te z książki. Zresztą jak to sie kończy widzieliśmy w nowym wiedzminie xD
@11mac11: Ja to polecam Kolo Czasu od Amazon które właśnie miało być tą przystawką przed Lotr. Najlepiej że tekst źródłowy i tak by się nadawał pod dzisiejsze czasy, bo feminizm jest tam mocny. No ale Amazon nie mógł przejść obok tego obojętnie i dokręcił śrubę. Po tym seansie można już wiedzieć na co się szykować.

Co do debili to niestety znajdują się tacy. Zapominają że jest coś takiego jak immersja i
@Foxlifejenkins: jeśli chodzi o czarnych hobbitów to warto przypomnieć argumentację lewicowców w tej sprawie. Skoro Tolkien pisał o "dark skin" hobbitach, czy jakoś tak, to pewnie są czarni, więc o co ta afera rasiści, Polaczki!!! Ale jak jest mowa o "czarnych numenorejczykach", jako grupy upadłych, podłych i służących złym siłom ludziom, to nie ma wątpliwości, że mają biała skórę, jakby ich sportretować jako murzynów to była by afera na cały świat