Wpis z mikrobloga

@Pan_Orama: #!$%@?ą mnie tacy jak ty xD ostatnio ktoś do mnie napisał SMSa z pracy, żebym PILNIE odpisał na maila

powiedziałem, że w godzinach pracy i powiedzieli, że ok.

powiedziałem ojcu, bo akurat się z nim widziałem i słyszałem to samo - ALE CO CI SZKODZI W 3 MINUTY WŁĄCZYĆ KOMPUTER I ODPISAĆ. no wiele, nie muszę się do tego stosować, więc się nie stosuję XD

@edit
a no i nikt
@eugeniusz_geniusz maseczka ze względów pandemii - normalka a majtki to teraz jakieś wymysły

@GnijacyNissan zależy gdzie pracujesz, jak byś pracował jako lekarz, strażak czy coś to musiał byś odpisać, odebrać telefon.
Jak pracujesz w korpo to rozumiem.
Skoro mail służbowy to po co masz do niego dostęp poza pracą ? Czemu wynosisz pracę poza zakład pracy ?

Takie #!$%@? z tobą, jak tam maski nie chcesz nosić bo uważasz że to ściema,
@Pan_Orama: skoro ktoś się boi, to na #!$%@? wypłacają pieniądze do rąk?

Skoro mail służbowy to po co masz do niego dostęp poza pracą ? Czemu wynosisz pracę poza zakład pracy ?

bo jestem w IT, więc w razie awaryjnej sytuacji (o ile mam dyżur) loguję i pracuję :p
transportowy za wysokie koszty zusu kazdy ma minimalna albo 1/4 etatu na umowie


@ProfesorDynamo: To skoro się dajecie #!$%@?ć na ZUS-ie ( i tym samym rencie dla rodziny, jeżeli kiedyś tym gruzem z roi wylecicie na drzewo) to mnie dziwi że akurat maseczki wam uruchomiły alarm.

I teraz najlepsze: jak nie zapłaci, możesz iść do sądu. Zapewne po dwóch-trzech miesiącach dostaniesz to, co masz na umowie, z częścią na czarno będzie
@Filipterka25: sms sugerujący ze wypłacają na lewo + nie umiejętność wytłumaczenia dlaczego co miesiąc wybierają z firmowego konta gotówkę i masz przyklepane w sądzie.
Sąsiad w poprzedniej firmie, dojechał tak dziad-transa, mało tego musiał zapłacić (pracodawca) zaległe podatki i wyszła konkretna sumka, a tak cwaniaczył, że ma takie plecy, nic nie udowodnią i niech spada na drzewo.
sms sugerujący ze wypłacają na lewo + nie umiejętność wytłumaczenia dlaczego co miesiąc wybierają z firmowego konta gotówkę i masz przyklepane w sądzie.


@Bios: Czekaj, to janusze są już tak głupie że wysyłają info o pracy na czarno sms-em?

Zaczynam wierzyć w sranie do żwira.
@ProfesorDynamo: Trochę brak konsekwencji: maseczka jako środek zapobiegawczy przeciwko transmisji, ale banknoty przekazywane z ręki do ręki ¯\_(ツ)_/¯

Powiedz, że chcesz przelew ze względu na ryzyko zarażenia przez banknoty i temat załatwiony.
@Pan_Orama: A jakby ci kazali przyjść w majtkach na głowie to też byś przyszedł bo korona ci z głowy nie spadnie? Tu chodzi o zasadę


@eugeniusz_geniusz ale o to, że ktoś najzwyczajniej w świecie się boi to już masz w dupie? Normalnie śmigam bez maseczki, ale jak, gdzieś wejdę i ktoś mnie poprosi o założenie to jestem w stanie zrozumieć, że ta osoba jest "po drugiej stronie" i ma prawo odczuwać
@ProfesorDynamo: Aha, czyli wypłata do ręki (co sprzyja rozprzestrzenianiu się wirusa), ale jednak maseczka musi być xDD Ktoś tu nie ogarnia bardzo.
Jak masz umowę o pracę i nie zapłacą Ci terminowo to idziesz do sądu pracy i wygrywasz.