Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
Za robotę, która przynosi straty?! TAK.


@unfolding: Zysk za 3 kwartał 2021 dla JSW to 250 mln zł. Jak na kraj stojący węglem, mało kto ogarnia różnicę między węglem energetycznym dla elektrowni, a koksującym do produkcji stali, który zresztą jest surowcem strategicznym Unii. Pozdrawia górnik z JSW. Psy szczekają, karawana jedzie dalej. Ps. te zarobki to prawdopodobnie jakiś oddział ścianowy i nie mamy info o przepracowanych weekendach.

@visac: najlepiej równać
@KOLEGAMAMY: to nie chodzi obrót czy dużo czy mało. Niech zarabia nawet 20k i dostaje piętnastkę. Chodzi o to, ze kopalnie są nierentowne i dostają z budżetu kilka miliardów rocznie. Taniej byłoby zamknąć wszystkie kolanie, wypłacać nadal wypłaty niż wydobywać. To raz.

Dwa. Wysokie pensje powinny być tylko dla inżynierów, a przede wszystkim dla tych co pracują pod ziemia. To jest jakaś farsa, ze szatniarz ma takie same przywileje jak górnik
@visac Zawsze możesz zostać górnikiem albo ewentualnie programista i zarabiać jeszcze więcej. Patrzenie komuś do kieszeni to jest jakiś kompleks ludzi biednych.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@visac: przecież nikt Ci nie zabrania podjąć pracy w podobnie szkodliwych warunkach, w wysokiej temperaturze i braku tlenu xd
BTW warto zauważyć dwie kwestie. Tzn. na węglu jest pewnie jak na miedzi, więc - barbórka i 14. wypłata są liczone ze średniej, a średnia jest tak wysoka, bo w zasadzie standardem jest szesciodniowy tydzień pracy. Przy pracy na 6 godzin możliwe jest robienie 7 dni z rzędu - po zmianie 6-12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@visac: Zrobki na poziomie 7 tyś. są na oddziale wydobywczym lub przygotowawczym z minimum 3-4 dniówkami weekendowymi zależne od miesiąca(nikt z Was nie wytrwałby 26-28 dni w takim warunkach z taką intensywnością pracy fizycznej). Reszta załogi zarabia od 3.5 tyś do 5 tyś za zwykły miesiąc
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@visac: A czy to tak duzo 7k na rękę plus premie?

@KOLEGAMAMY: z wpisu wynika, że standardowy zarobek to bliżej 5000. Niedziela to dodatkowo płatne 100 procent dniowki, przepracuj takie 4 i ci się robi 7000.
Jednym z powodów, dla których niespecjalnie chciałem pracować w kopalni, jest to, że w zależności od przełożonego, możesz chodzić na weekendy kiedy chcesz, musisz przychodzić zawsze, musisz przychodzić wtedy, kiedy cie wezwą. Ale chyba
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@assurin: Źródło Pracuj.pl? Nawet nie wiesz ile osob dostaje 4 na rękę plus pod stołem ;) Na czarno się w PL dobrze zarabia ;)

@KOLEGAMAMY: tak tak, te mityczne zarobki na czarno na wykopie. Średnia krajowa to 6000 brutto, czyli nieco ponad 4000 netto. Średnia krajowa. Z uwzględnieniem tych bogatych górników i ich szefów zatrudnionych na umowy o pracę :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Ten wpis mnie natchnął. Wstąpił we mnie Duch Święty Górnictwa, który daje 13 pensję, wzrost zarobków o 50% i +200 do efektywności strajków.

@tbhilt: górnicy nie mają trzynastki