Wpis z mikrobloga

Zaraz połowa lutego. Ile zostało z Waszych postanowień noworocznych? Z moich tylko jedno..
przez to poniedziełkowo łapię lekką deprechę. Czuję wewnętrzną potrzebę zmiany samej siebie na lepsze i ciągłego rozwoju, a tymczasem wiem, że stoję w miejscu.
Opiszcie jak tam Wasze zmagania z realizacją Waszych postanowień? Co sobie postanowiliście i jak Wam idzie?
Może któraś wypowiedź mnie zainspiruje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#motywacja #rozwojosobisty #postanowienia2022
  • 20
@RozowaWkolorachTeczy: Mam tylko jedno, nie opierniczać się z siłownią. Idzie całkiem ok, chociaż dużo przechorowałam xD Według mnie należy wybrać jedno ważne postanowienie i się tego trzymać, a nie nie-wiadomo-co rozplanowywać.

Lubię zasadę 80/20 - 20% rzeczy które robisz odpowiada za 80% twojego sukcesu, a reszta to "śmieci", więc wybierz jedną rzecz z tej ważnej dwudziestki i nad tym pracuj
opiszę jedno postanowienie - rano parę ćwiczeń na rozruszanie a potem szkanka ciepłej wody


@Aphyxia: to jest właśnie postanowienie, którego się trzymam jako jedynego. Co prawda ćwiczę wieczorem i często po pracy mi się nie chce, ale udaje się zmusić. Skąd poranna pora? Łatwiej o motywację, rozbudzenie się czy chodzi o coś innego? I skąd ta ciepła woda? Co ona ma dać?
Sory za grad pytań ( ͡° ͜ʖ
@RozowaWkolorachTeczy: Sama sobie narzucasz jakieś postanowienia a później marudzisz. Nie mam potrzeby „doskonalenia” się bo już jestem doskonała, akceptuję siebie jaka jestem, nie rozumiem tego kultu „rozwoju”, który głównie dotyczy nauczenia się nowego języka aby szpanować przed ludźmi, którzy mają to gdzieś albo nauczenia się czegoś więcej do pracy aby więcej tyrać u Janusza. Nie czerpię radości ze zdobywania rzeczy. Nie biorę udziału w wyścigu szczurów. Nie oceniam ludzi po tym
@Opportunist: kompletnie tego nie kupuję. Jeśli jesteś zadowolona z siebie to OK. Uczę się języka nie po to by szpanować przed innymi, a by odkrywać inne kraje i poznawać nowych ludzi. Masa wiedzy po angielsku jest w internecie, a dużo mniej treści na te same tematy po polsku. Nauczenie się czegoś więcej w pracy to nie tylko po to by tyrać u Janusza, ale żeby móc zmienić pracę na lepiej płatną
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@RozowaWkolorachTeczy: czytałeś książkę Atomowe Nawyki? odnoszę wrażenie, że powinna Ci pomóc, ja zainspirowany tą książką podjąłem challenge z siostrami, gdzie każdy z nas dostał mały kalendarzyk A7 czy jakiś tam i codziennie za naukę angielskiego minimum 30 minut możemy wpisać plusik, osoba z największą ilością plusów na koniec 2022 wygrywa i dostaje nagrodę - jak łatwo się domyślić każdy będzie wygrany, bo kalendarzyk motywuje nas do nauki (zauważyłem jednak, że mam
źródło: comment_1644307911aC5S8QdYZIWUR2btGsg6NK.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
nic mi tak nie pomaga jak wizualizacja upływającego czasu


@normanos: mam takie poczucie, że lata mijają, czas leci, a ja dalej w tym samym miejscu.

Co to za appka ze screena?

@RozowaWkolorachTeczy:

pozwolę sobie polecić Ci książkę Esencjalista - to jest prawdziwy game changer w moim życiu, strzelam, że jesteś starszy/a i powinna otworzyć Ci oczy na niektóre sprawy, pomóc skupić się na tym, co ważne