Wpis z mikrobloga

Synek, dorób se na spokojnie do emerytury, najlepi...

...najlepiej przemyśl co Ci sprawia radość, synu. Jeżeli nie chcesz pracować, to nie musisz. Zapewniliśmy Ci z mamą stabilność finansową, bo chcieliśmy żebyś miał przyjemne życie. Dzięki przemyślanym inwestycjom w spółki dywidendowe dysponujemy pasywnym przychodem. Ten majątek jest Twój.

Synu, robiliśmy wszystko żebyś był zadowolony. Pamiętaj, że wygląd jest istotny w życiu. O Twoje zęby już zadbaliśmy chodząc z Tobą do najlepszych dentystów i ortodontów. Nie przejmuj się cofającą się linią włosów - jeżeli chcesz pojedziemy razem do Turcji na przeszczep włosów, a potem pozwiedzamy Stambuł. Co powiesz na taką wycieczkę, synu?

Synu, chciałem żebyś miał to co potrzebne w życiu, zrobiłem wszystko co mogłem abyś był szczęśliwy...
#przegryw #depresja #samobojstwo #gielda
K.....u - Synek, dorób se na spokojnie do emerytury, najlepi...

...najlepiej przem...

źródło: comment_16441606301BqWCm57gjmTH8oteN5DGk.jpg

Pobierz
  • 16
@YnwestorPolski To w końcu tag przegryw. Tutaj wielu ma roszczenia do rodziców, że powinni ich utrzymawac skoro oni są #!$%@? do kwadratu. A oni tylko będą grać w gierki i oglądać chińskie bajki ( ͡º ͜ʖ͡º)

Owszem, są też tutaj ludzie którzy faktycznie mieli w domu patologię, a nie rodziców z prawdziwego zdarzenia. Ale opisany wyżej przypadek to już dno dna
Dzięki przemyślanym inwestycjom w spółki dywidendowe dysponujemy pasywnym przychodem.


@KorwinizacjaPrzelyku: przy założeniu, że koszt życia to 24 tysiące rocznie, a stopa dywidendy to 3%, oraz że kurs spółki i wysokość dywidendy idealnie śledzą inflację to z prostej matematyki wynika, że obecna wartość pakietu akcji spółki przed tegoroczną dywidendą winna wynosić 987 654,32 złote.

To nie jest sposób na życie .
@KorwinizacjaPrzelyku: oczywiście, możesz podstawić dowolną kwotę rocznie potrzebnej gotówki i przyjąć inną wysokość dywidendy, bo 3% dywidendy to jest kosmicznie wielka wartość w wypadku większości spółek dywidendowych.

Ogólnie, to do życia z SAMEJ dywidendy potrzebny byłby znacznie większy pakiet akcji, niż głupi jeden milion złotych, ale przyjąłem optymistyczne założenia że kasy potrzeba mało, a spółka hojna i stabilna. Oraz że nie trzeba nic z dywidendy reinwestować.

Jakbym się baaaardzo uparł na