Wpis z mikrobloga

Plakat polityczny Narodowosocjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników z 1932r. "Pracownicy umysłowi i fizyczni, głosujcie na żołnierza frontowego H!tlera!". Przyszły fuhrer Rzeszy był skromny. Równie dobrze napis na plakacie mógłby głosić o bohaterze wojennym. Adolf faktycznie walczył na froncie, jednak przede wszystkim był kurierem, co nie powinno umniejszać jego odwadze, gdyż podczas I WŚ było to niebezpieczne zajęcie. Był kilkukrotnie wymieniany w raportach za wyjątkową odwagę, zdobył także dwukrotnie Żelazny Krzyż, który to był poza Złotą Odznaką Partyjną NSDAP jedynym odznaczeniem, które nosił ( jest to widoczne na wielu znanych zdjęciach i w zestawieniu z Goeringiem, człowiekiem z kilkudziesięcioma medalami na piersi świadczy o jego wyważonym charakterze w tej materii). Doczłapał się jednak tylko stopnia kaprala, prawdopodobnie ze względu na brak zdolności przywódczych (gdyby wiedzieli!) oraz jego dziwną powierzchowność, już wtedy zauważalną. Jego niski stopień był obiektem kpin kampanijnych, głównie ze strony Marszałka Hindenburga. #historia #ciekawostkihistoryczne #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #plakathistoryczny
Karp_Molotow - Plakat polityczny Narodowosocjalistycznej Niemieckiej Partii Robotnikó...

źródło: comment_1644136330P3xi9ygJC9fU068g9kGBqL.jpg

Pobierz
  • 34
Postaram się codziennie dodawać ciekawe plakaty polityczne z tamtego okresu. Polecam zaobserwować tag #plakathistoryczny Jeśli chcesz być wołany, to zaplusuj ten wpis. Wołam @Makak87 @NewHansa @kartofel @nie_mowie_po_kociemu @kiciek @mitchumi @szunis @Janusz44 @Somsiad_Pat @asaz1 @zwaldemar @bacaa90 @lubie_drewno @Szop_Praczowaty @dqdq1 @Kaczanista @Galbin @lubie-sernik @Layla91 @tankowiec_lotus @Vatras1939 @Kwatermistrz @bahus735 @Mlekooo @kotodron
@mlodychlopakgimnazjalista Sam piszę wszystkie teksty, a pisze tak z obawy o bana właśnie , przezorny zawsze ubezpieczony ( ͡º ͜ʖ͡º)
@OSH1980 no właśnie przetłumaczyłem, chodzi tu o pracowników umysłowych i fizycznych, przynajmniej tak to zrozumiałem, ale Twoje tłumaczenie też może być prawidłowe, średnio u mnie z niemieckim, ale się staram. ʕʔ
@OSH1980: @Karp_Molotow: Imo właśnie chodzi o umysłowych, a świadczyć o tym może drobny detal: zobacz że ten bez młota ma na twarzy blizny po pojedynku, fragm za wiki:

W drugiej połowie XIX wieku nastała moda na pojedynki także wśród studentów. Szczególnie często pojedynkowali się członkowie korporacji akademickich w Niemczech. Twarz skancerowana licznymi bliznami wyniesionymi z pojedynków była dla niejednego absolwenta większym powodem do dumy niżeli dyplom ukończenia uczelni.