Wpis z mikrobloga

w końcu witam w 21wieku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
lokalny isp:
-prosi pan o publiczne ip? proszę bardzo, za pół godziny będzie działać
-pyta pan nas o symetryczne łącze? proszę nas nie obrażać u nas to absolutny standard
no i łącze 400/400 za 50zeta

orange netia i inne gówno:
-publiczne ip? hahahhahaha
-symetryk? a co to znaczy....

serwer vpn po lte lata 10-20MB/s ( ͡º ͜ʖ͡º) świat może być piękny. Kto jest zmuszony korzystać z czegokolwiek innego niż lokalny isp to mu współczuję ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#siecikomputerowe #chwalesie #komputery #internet
Pobierz mati1990 - w końcu witam w 21wieku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
lokalny isp: 
-prosi pan o publiczne...
źródło: comment_16440543008QL4vMmzvd4jK2eJwJl6sR.jpg
  • 35
. szybciej robi się backup telefonu jak jestem na mieście na domową chmurę


@mati1990: ale przesyłasz przy tym takie ilości danych, że ma to znaczenie? Czy mówimy o typowych dla backupu różnicowego ilości danych, co w praktyce oznacza, że taki backup robi się 5 sekund zamiast dwudziestu?
Jeśli symetryk jest u ISP w standardzie, to oczywiście, nie ma o czym mówić, ale mam wrażenie, że teraz na sumetryki jest moda i
@Jarek_P: streamowanie gier z pc-ta wysysa łączę, wiesz nie mamy roku 2005 gdzie technologia była zacofana. PS/XBOX też umożliwia granie przez lana, a że część ludzi o tym nie wie nie zapominajmy o tych którzy wiedzą i chcą się tym pobawić. Tylko pojawia się ten drugi problem o którym mało pamięta, żeby osiągnąć apogeum przyjemności po tej drugiej stronie też musi być przyzwoite światełko i w tym kierunku to powinno iść.
@mati1990: Tylko jakie to ma znaczenie dla prywatnych osob? Wiekszosci nie jest potrzebny ani symetryk ani adres publiczny ani download 400-900mbs, no moze dostep do routera zeby dzieciom zmienic haslo do wifi. A streamowanie to ile zuzywa, setki megabitow na sekunde,? Nawet setka nie jest wymagana o ktorej piszesz. Istotne jest opoznienie na ktore nie masz wplywu przez trase i wolne pasmo.
@krzywy_kanister: ale znowu ograniczasz się do jednej usługi naraz dodaj kilka usług jednocześnie, odpalasz gierkę z kompa na telefonie, na lapku przeglądasz foty z wyjazdu i zaczynasz się bawić, robisz kilka rzeczy naraz i okazuje się że po miesiącu te 100mb -uploadu to mało, router zaczyna się dusić i robią się wydatki, wymieniasz router na jakąś 8 rdzeniową bestie za miliony i tak rozczarowanie że coś wolno, szukasz szybszego neta ale
@mati1990: Tak jak napisalem, ile osob cos takiego wykorzystuje? Najpierw piszesz, ze masz wlasny backup, pozniej synchronizowane, jakies 8rdzeniowe routery, o czym ty piszesz, gdzie niby ma sie dusic? Dusi to sie ewentualnie upload a nie routery w ktorym raczej nie masz nonstop jednoczesnie gigowego uploadu i downloadu... Niech wszyscy zaczna naraz wysycac lacze u twojego lokalnego dostawcy, zdziwilbys sie jakie masz realne predkosci.
@krzywy_kanister: mój stary tp-link padł, jak mu dałem łącze 300/300 to pokazywał maks 150 downloadu i 100 uploadu, wymieniłem router piękne 300/300 a od wczoraj 400. Tak sprzęt ma cholerne znaczenie, podłącz w domu 4 telefony tablet lapek, ze 3-4 kompy po kablu i jakąś drukarkę. router wyskoczy ci przez okno
@mati1990: Niech inni sie bawia, wtedy nie bawilbys sie tylko zdziwil jakie predkosci osiagasz dzielac przepustowosc z sasiadami. Nie pisz mi o routerach bo podajesz tylko jakies ceny bez podawania modeli, z jakiego wifi korzystales, jakie masz karty sieciowe w swoim sprzecie ktory trzeba kupowac zgodnie do zastosowan. Jak masz duze mieszkanie czy kilka pieter do ogarniecia najdrozszy router nie pomoze, tak samo slabe karty sieciowe.
@krzywy_kanister: wifi to jest malutki dodatek w domowej sieci który może działać lub nie, przede wszystkim kabel. Mam minimum 1GB ale już do 2 pokoi pociągnięte skrętki 6A, czekam na przesyłkę z chin z kartami 10gb/s. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
smuci mnie myśl że lepiej przykładam się do domowej sieci niż umnie szef w robocie, od pół roku mu mówię żeby między piętrami puścić w końcu światło,
@korni007: To ja musiałem mieć szczęście bo z Orange'a modem ONT to taka mała kostka marki Nokia, a od tego idzie Ethernet, więc spokojnie wymieniłem FunBoxa na MikroTika. ¯\_(ツ)_/¯