Wpis z mikrobloga

w końcu witam w 21wieku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
lokalny isp:
-prosi pan o publiczne ip? proszę bardzo, za pół godziny będzie działać
-pyta pan nas o symetryczne łącze? proszę nas nie obrażać u nas to absolutny standard
no i łącze 400/400 za 50zeta

orange netia i inne gówno:
-publiczne ip? hahahhahaha
-symetryk? a co to znaczy....

serwer vpn po lte lata 10-20MB/s ( ͡º ͜ʖ͡º) świat może być piękny. Kto jest zmuszony korzystać z czegokolwiek innego niż lokalny isp to mu współczuję ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#siecikomputerowe #chwalesie #komputery #internet
mati1990 - w końcu witam w 21wieku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
lokalny isp: 
-prosi pan o publiczne...

źródło: comment_16440543008QL4vMmzvd4jK2eJwJl6sR.jpg

Pobierz
  • 35
@mati1990 Zależy też od lokalnego ISP, bo niektórzy mają standard, że aż chce się płakać i to Orange wtedy nie jest takie złe...

Mój ostatnio poprawił się z oferty 50/5 za 50 zł na 300/300 za 50 zł, także aktualnie lubię swojego ISP, póki coś się nie #!$%@?, bo wtedy będzie płacz XD
@SeekSouls
@mati1990
Dlatego zawsze mówię że lokalni Mali ISP są na wagę złota. Gówno pokoju inea, orange, czy inne #!$%@? UPC to można o kant #!$%@? #!$%@?, stałe IP nie (tylko dla firm) plus ont wielkości #!$%@? ps4, zamiast dać ont pokroju tego z ubi czy halnego (mała kosteczka wielkości raspi) to wielkie lochy muszą być, plus dodatkowo musi to być kombajn z routingiem, wifi i innymi #!$%@? gównami.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mati1990: wschód nadal zacofany, niezależnie czy lokalne isp czy duży operator. W Warszawie płaciłem 10 lat temu mniejsze kwoty niz mój obecny dostawca a prędkości nie porywają, np. do 300mb 119 zł, do 50 - 60 zł.
Oczywiście o tym co piszesz nie ma mowy.
@mati1990: mam calkowicie odwrotne doswiadczenia, Orange to jest masterrace w porownaniu do tego z czym musialem sie uzerac z lokalnymi ISP ( ͡° ͜ʖ ͡°)
wschód nadal zacofany

@anthoris: W Domtel jest bezpłatne zewnętrzne, prawie stałe IP. A dokładniej ta "prawie stałość" polega na tym, że na niemal 5 lat umowy IP zmieniło mi się jeden raz.
@mati1990: @korni007: Bzdurne gadanie, moj okoliczny prywatny ISP oferuje upload mniejszy niz w Orange do tego w automacie jestesmy za podwojnym NAT-em, nawet nie na adresie publicznym dynamicznym, cenowo tez jest podobnie do Orange, oczywiscie wstawiaja ONT z routerem i wifi w jednym urzadzeniu na ktory jako klient nie mozna sie nawet zalogowac.
@Jarek_P: bo mam takie widzimisię, np. szybciej robi się backup telefonu jak jestem na mieście na domową chmurę - po co mam płacić samsungowi, google czy komukolwiek skoro mogę mieć w cenie internetu +2 hdd (2TB) w raidzie chmurę? - prundu nie liczę bo mam malinkę która steruje wake on lan po domowej sieci, wszystko wyłączone i tylko czeka aż będzie potrzebne ( ͡° ͜ʖ ͡°)