Wpis z mikrobloga

Samochodowe miraski mam problem.

Pacjent:
Opel Corsa D 2007r.
1.4 16v 90km Z14XEP
Benzyna bez LPG

Problem:
Samochód potrafi gasnąć na obrotach jałowych np stojąc na światłach. Po czym odpalam kręcąc nieco dłużej i mogę jechać dalej. Sytuacja występuje raz na jakiś czas np teraz miałem tydzień spokoju, a dziś znów zgasł.
Latem była wymieniana cewka, bo nie działała na 4 cylindrze i przy okazji rozrząd, bo po rozgrzaniu łańcuch klekotał.
Przejeździłem całe lato bez problemów i od jakiegoś miesiąca mam ten problem z gasnącym silnikiem.

#samochody #problem #silnik #opel #mechanikasamochodowa #mechanika #mechanik #motoryzacja #corsa #benzyna
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@pan_fenestron Stacyjka zawsze działa poprawnie niezależnie od warunków. Nigdy mi się nie zacięła.
To wygląda mi na odcięcie zapłonu, paliwa, powietrza czy coś w tym stylu.
Zapchany filtr paliwa wykluczam bo nie mam filtra paliwa. Normalnie ten model nie miał filtra fabrycznie.
  • Odpowiedz
po zgaśnięciu pojawia się ikonka akumulatora, za chwilę kontrolka oleju


@GwachQar: nie ma ładowania, a pompa oleju nie daje ciśnienia, normalne.

filtr paliwa wykluczam bo nie mam filtra paliwa


Jest w baku, niewymienialny
  • Odpowiedz
Mechanik odłączał akumulator w trakcie naprawy i myślę, że zauważyłby gdyby było coś nie tak z akumulatorem, klemami.


@GwachQar: w to bym tak nie wierzył( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sprawdź jakie ma napięcie akumulator? czy jest dobra masa, nie zaśniedziało gdzieś na łączeniu albo luzu niema?
Świece kiedy wymieniałeś? Przepustnica czysta? EGR sprawdzałeś?
Masz możliwość podpięcia i sprawdzenia błędów? Jeżeli nie to spróbuj tą metodą i napisz
  • Odpowiedz
  • 0
@pan_fenestron Na polskim forum opla też ktoś miał taki problem, ale nie znaleźli co to za błąd. W poniedziałek chyba podjadę do tego mechanika co byłem ostatnio i niech podepnie do kompa.
  • Odpowiedz
@GwachQar: kup sobie elm327 za +/- 3 dychy, czy ile to tam teraz kosztuje, z alledrogo + jakaś darmowa apka na telefon i do odczytu błędów wystarczy, mechanik pewnie za odczytanie błędów skasuje ze 150 zł
  • Odpowiedz
@GregXXX @bladyatl @lossiemkos89 @pierre_dolish @piozag @NaChuiMiTaCHata @pan_fenestron @turok2016 @po_prostu_ja @hirko

No więc okazało się prawdopodobnie finalnie skąd to gaśnięcie i prawdopodobne przypuszczenie uszczelki pod głowicą.
Po podpięciu do komputera okazało się, że czujnik położenia wału czy wałka (już nie pamiętam) padł. Kolejną rzeczą jest niesprawna odma i wywalało olej uszczelką spod pokrywy zaworów no generalnie mnóstwo dymu i smrodu spalonego oleju.
Także
  • Odpowiedz