Wpis z mikrobloga

Samochodowe miraski mam problem.

Pacjent:
Opel Corsa D 2007r.
1.4 16v 90km Z14XEP
Benzyna bez LPG

Problem:
Samochód potrafi gasnąć na obrotach jałowych np stojąc na światłach. Po czym odpalam kręcąc nieco dłużej i mogę jechać dalej. Sytuacja występuje raz na jakiś czas np teraz miałem tydzień spokoju, a dziś znów zgasł.
Latem była wymieniana cewka, bo nie działała na 4 cylindrze i przy okazji rozrząd, bo po rozgrzaniu łańcuch klekotał.
Przejeździłem całe lato bez problemów i od jakiegoś miesiąca mam ten problem z gasnącym silnikiem.

#samochody #problem #silnik #opel #mechanikasamochodowa #mechanika #mechanik #motoryzacja #corsa #benzyna
  • 40
  • Odpowiedz
Rozpoczął bym diagnozę od sprawdzenia ciśnienia paliwa i szczelności układu dolotowego. Błędy naprowadzające to sonda lambda I nie właściwa mieszanka spalania pozdro
  • Odpowiedz
@GwachQar przyczyn może być cała masa. Regulator obrotów jalowych, nieszczelnosc w dolocie, problemy z układem paliwowym, swiece cewki, uszkodzony egr. Czy podczas jazdy, przyspieszania czujesz jakieś szarpanie, czy falują ci obroty na biegu jałowym ?
  • Odpowiedz
@NaChuiMiTaCHata: Ja też nie... A ja pojechałem na wymianę filtrów i oleju i na naprawę usterki a tu dupa.
Generalnie sytuacja tak wygląda, że:
-Olej jest wymieszany z wodą i jest emulsja.
-Podobno też w zbiorniczku wyrównawczym coś jest (nie pamiętam co mi fachowiec powiedział)
-Zrobili test i okazuje się, że test wyszedł negatywny w sensie test nie potwierdził upg
-Powiedzieli mi, że sprawdzą jeszcze rozrząd bo wspomniałem im, że był wymieniany latem i może coś spartolili, a to możliwe, bo podobno #!$%@? mi miskę olejową i ktoś #!$%@?ł sylikon w śrubę spustową, bo
  • Odpowiedz
@GwachQar: a op comem ktoś się podłączał? Swego czasu w mojej Vectrze, za którą nadal tęsknię, miałem podobnie przez pękające ECU ( X18XE1 i sterownik na silniku xd) i musiałem dorobić dodatkową masę do przepływomierza
  • Odpowiedz
@GwachQar W Twoim silniki faktycznie olej może mieszać się z płynem w miejscu gdzie pompa wody przykręcona jest do dekla rozrządu.
Jest to beznadziejny wymysł Opla. A dwa, możesz robić zbyt male odcinki między odpaleniem a zgaszeniem auta. Ople lubią zbierać musztardę pod korkiem wlewu oleju.

Jest jeszcze chłodniczka oleju do wyeliminowania (nie mam pewności jaki typ występuje u Ciebie w aucie)
  • Odpowiedz