Wpis z mikrobloga

Ależ ja szanuję Czechy:
- rozwinięta gospodarka,
- świetne relacje biznesowe z Niemcami,
- PKB per capita wyższe o 25% od Polski, wynagrodzenia również,
- dobra infrastruktura sportowa (narty),
- rozsądne laickie społeczeństwo,
- piękna zadbana stolica,
- dobre piwo.

A u nas, co? Jaką drogę obraliśmy?

#czechy #oswiadczenie #polska #gorzkiezale
Pobierz D.....o - Ależ ja szanuję Czechy:
- rozwinięta gospodarka,
- świetne relacje biznes...
źródło: comment_1643893034sBidLpp2qIjNOV76mHs3fV.jpg
  • 135
W rękach zagranicznych korporacji


@Errad: No i co z tego? Eksport jest, specjalistyczne stanowiska pracy są, potężne inwestycje są, gospodarka rośnie. U nas nawet pieprzone sklepy spożywcze są zagranicznymi korporacjami.

@kristoff2:

wszystko jest droższe o 30% a usługi o 50? Więc nawet jeżeli zarabia się więcej to i tak mniej zostaje.


Nie zauważyłem. W sklepach powiedziałbym, że ceny podobne, a w knajpach taniej, niż w Polsce.

- w sklepach czystej
Około 200 CZK/msc(~35 PLN) za prowadzenie konta bankowego, 3,9 CZK(~73 gr) za minutę rozmowy 200 CZK za 3GB internetu w T-Mobile itd itp.


@Errad: Wybrałeś dwie branże, które są akurat polskim ewenementem na skalę światową. Bo tylko u nas masz 2137 GB internetu LTE za 5 złotych i - do niedawna - darmowe konta na wypasie. Jeszcze 5 lat temu jak w niemieckim Lidlu pokazałeś kartę płatniczą to się kasjerka patrzyła
@Errad: No limit telefon z internetem 3 GB 500 CZK, telewizja satelitarna najtaniej za 280 CZK gdzie praktycznie nic nie ma a żeby co s rozumnego mieć to 500 i więcej. Ale tunery takiej jakości, że w Afryce pewnie mają lepsze. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Można wymieniać w nieskończoność... Zardzewiałe płoty, zapyziałe podwórka, brak parkingów, nieodśnieżone chodniki... Ten kto zna Czechy trochę bardziej niż tylko z wycieczki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@krisstof2:

"ryb to praktycznie nie znają, czystej wódki praktycznie nie ma"

Bo to są towary importowane. Czesi spożywają najwięcej piwa, a Polacy wódki. Nie ma się co dziwić, że przy braku zapotrzebowania na szeroką skalę cena jest wysoka. Z rybami jest podobnie, bo musieli by importować co oczywiście zwiększy cenę. To jest tak jakby ktoś z Portugalii się dziwił, że w polsce homary, albo ośmiorniczki są drogie. Homar w polsce jest
@Yeraz: Nie przesadzaj, import ryb do Czech to jest to samo co do Polski a koszt transportu jest nawet taki sam. Takiego tuńczyka też w Bałtyku się nie łowi a w Czechach i tak jest droższy.
Jeżeli chodzi o wódkę to cały wschód i południe pędzi bimber więc tam na sklepową popyt jest niższy. Dlaczego więc Czesi z Polski wiozą czystą wódę baniami a jak są w Polsce to po jakichś
Weź... Wymienię kilka najtańszych produktów (czyli że taniej się już nie da kupić) w przeliczeniu na złote: masło 7, mleko 3, piwo 3, dobre 4, Pilsner 5, chleb 500g 4, olej 7, ser żólty kg 30, piersi z kurczaka 20-30, parówki kg 25-30, szynka kg 40, jakaś prasowana 20


@krisstof2: A to przepraszam, cofam moje słowa, bo okazuje się, że w Czechach jest TANIEJ, niż w Polsce xD. Mam akurat przed