Wpis z mikrobloga

Ależ ja szanuję Czechy:
- rozwinięta gospodarka,
- świetne relacje biznesowe z Niemcami,
- PKB per capita wyższe o 25% od Polski, wynagrodzenia również,
- dobra infrastruktura sportowa (narty),
- rozsądne laickie społeczeństwo,
- piękna zadbana stolica,
- dobre piwo.

A u nas, co? Jaką drogę obraliśmy?

#czechy #oswiadczenie #polska #gorzkiezale
Pobierz
źródło: comment_1643893034sBidLpp2qIjNOV76mHs3fV.jpg
  • 135
Szowinizm, rasizm i niechęć do muzułmanów jest na bardzo wysokim poziomie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@inozytol: Instut Danych z Dupy? Powiedz lepiej gdzie legalnie i z godnością przeprowadzisz zabieg aborcji, a za posiadanie grama suszonej rośliny nie grożą lata więzienia.
Wynajmowałem kiedyś u takiej zlaicyzowanej mieszkanie... I powiem tak, bardzo dziana kobita, do wróżki #!$%@?ła raz w tygodniu 500zł za godzinę! Aż mnie skręcało, bo jak tylko czynsz wzrósł o 16zł, to #!$%@? przychodziła i jęczała że podrożało i dawajta mnie te 16 złociszy, a tu wróżka za gruby hajs, jazda lexusem. Kiedyś mnie #!$%@?ła bo pytała jaki jestem zodiak, no i po odpowiedzi powiedziała żebym w tym i w tym miesiącu
Dobre piwo? Możliwe. Znajomi z zagranicy, którzy mieszkali w Pradze oraz Krakowie mówili, że takie przeciętne piwo jest lepsze w Czechach, ale takie lepsze piwa z minibrowarków są lepsze w Polsce. Kwestia gustu.


@inozytol:
Potwierdzam.
Tak z moich obserwacji przeciętne, a nawet i z niższej półki Czeskie piwo jest lepsze jakościowo od większości Polskich, zwłaszcza koncernowych. Ogólnie nie lubię Polskiego piwa z pewnymi wyjątkami.
Lepsze jakościowo i słabsze, tak typowo do
Coś jeszcze?


@inozytol: Wrzucasz jakieś grafiki cholera wie skąd, a następnie dorzucasz do tego 400-stronicowy dokument, znowu nie mówiąc co to jest i po co to wrzucasz xD.

Btw. Polacy w ankiecie wielce tolerancyjni, na wigilii talerzyk dla wędrowca, a jak przychodzi co do czego to ludzie na granicy zdychają w lesie na mrozie xD. Także w dupę sobie można wsadzić te ankiety o tolerancyjnych Polakach, Czesi przynajmniej nie zakłamani jak
Btw. Polacy w ankiecie wielce tolerancyjni, na wigilii talerzyk dla wędrowca, a jak przychodzi co do czego to ludzie na granicy zdychają w lesie na mrozie xD. Także w dupę sobie można wsadzić te ankiety o tolerancyjnych Polakach, Czesi przynajmniej nie zakłamani jak Polak katolik i od razu mówią co myślą ( ͡° ͜ʖ ͡°).


@Disegno:
Pobierz
źródło: comment_1643930053uypWwzPpu4DDrj9USfQtkr.jpg
Czesi przynajmniej nie zakłamani jak Polak katolik i od razu mówią co myślą ( ͡° ͜ʖ ͡°).


@Disegno:
Ej, a Ty w ogóle byłeś w Czechach czy bazujesz na tym, co Ci się wydaje?
Każdy, kto żył w Czechach chwilę dłużej powie Ci, że Czesi są ksenofobiczni, a bycie uprzejmym to taka maska, Polacy są tego zupełną odwrotnością.
Coś jakoś mnie się to nie dodaje


@Franek_z_fabryki_firanek: Wiem, że to brzmi paradoksalnie, ale na razie brakuje tu lekarzy tylko w prewencji, nie na intensywnej terapii. Nowi przyjezdni mają problem ze znalezieniem wolnego lekarza, ale ubezpieczalnia ma obowiązek wskazać jakiegoś wolnego, tylko że wtedy nie ma wybrzydzania. Na wizyty prewencyjne czeka się dłużej, ale mi jest obojętne, czy zrobię cytologię w październiku czy w listopadzie ¯\_(ツ)_/¯
@inozytol: Tak, ok. 2015 bardzo dużo się zmieniło, bo bezrobocie wtedy zaczęło gwałtownie spadać i nagle się okazało, że cyganie też chcą pracować ¯\_(ツ)_/¯ natomiast ciągle spotykają się tu z uprzedzeniami, ale to już nie to co dawniej, kiedy cygańskie dzieci umieszczano z marszu w szkołach specjalnych albo odgradzano się od cygańskich osiedli murem (Czesi zapłacili za to wysokie kary do UE). Teraz praktycznie ten problem dotyczy tylko "handlowania biedą".
Tak, ok. 2015 bardzo dużo się zmieniło,


@holka-kofolka:

Jesteś pewna?

Artykuł sprzed kilku miesięcy.

"A new survey conducted for the HateFree Culture campaign has revealed the continuing prejudice of young people towards ethnic minorities in the Czech Republic. 86 percent of Czechs aged between 15 and 36 perceive co-habitation with Roma people as problematic."

Od 2010 się trochę poprawiło, ale Czesi wciąż nie chcą mieszkać ani pracować z cyganami. Nie można