Wpis z mikrobloga

Tragedia w dwóch aktach. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie ma to jak Polak Rodak, klasyczny lotniskowy Janusz, w podróży.

Mireczki, czytajcie wytyczne linii lotnicznych, mogą się one między sobą różnić. Nawet jeżeli w jedną stronę wasz bagaż będzie OK i się prześlizgnie na pokład, tak w drugą stronę już niekoniecznie, bo zawartość bagażu może ulec zmianie, może się inaczej rozłożyć zawartość, albo ktoś może zauważyć, że próbujemy przeszmuglować nienormatywny bagaż jako podręczny.

RyanAir
WizzAir
LOT
Lufthansa
Qatar Airways

Googlujemy, mierzymy, na lotniskach są odpowiednie stacje do mierzenia bagażu podręcznego.

Osobiście polecam i RyanAir i WizzAir - tanie loty, obsługa i terminowość jest taka, na jaką wskazuje cena, natomiast nigdy nie miałem z nimi problemów. ʕʔ Choć ile ludzi, tyle historii.

#januszebiznesu #loty #podroze #podrozujzwykopem #ryanair
red7000 - Tragedia w dwóch aktach. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie ma to jak Polak Rodak, klasyczny l...

źródło: comment_1643807159NAP16XSuy2mgra5FYKg6Qj.jpg

Pobierz
  • 28
@fasttaker: Jak wracałem z Londynu, to mieli małe przesunięcie i byliśmy już w powietrzu, a stewardessy dopiero zaczęły szkolenie BHP, to jedyna nietypowa sytuacja, jaką pamiętam, aczkolwiek standard jest niski.
@red7000: Wracaliśmy kilka razy WizzAirem z NL z kumplem z pracy. I przy nadawaniu bagażu było przekładanie gratów z plecaka do walizki lub w drugą stronę, żeby dobić do limitu (wtedy jeszcze 32kg). A że koleś kupował zgrzewkami pepsi cherry max, to te dwie walizki po 32 kg to czasami było mało. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@red7000: parch miał jeszcze pretensje? I jeszcze zrobił z tego teorię spiskową, że w jedną stronę go puścili, żeby skasować go na bagaż w druga? Xd przecież mogli to od razu zrobić a ten by się zesrał i zapłacił, bo by mu pieniądze za hostel z pchłami przepadły. No i na pewno ich obchodzi czy on będzie wracał... Ech, czy kretyni mają predyspozycje do złodziejstwa?

@tindeRoman, masz Ty godność człowieku?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@red7000: jedynie co mogę powiedzieć to to że #!$%@? jest brak ustandaryzowania rozmiaru walizki. W sklepach mozesz kupić bagaż podręczny o wymiarach 55x40x20, ale możesz też kupić 50x45x20 lub 55x40x23. I weź później się kłóć na lotnisku z #!$%@?ą o to że bagaż podręczny o rozmiarze 55x40x20 nie wejdzie do klatki o rozmiarze 50x45x20. To co, mam kupić kilka walizek podręcznych o różnych wymiarach bo ryanair i wizzair wymaga innych?
A
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@red7000: poza tym, samoloty z jakich korzysta ryan czy wizz nie są inaczej skonstruowane. To te same wariacje boeingów 737 które mają ten sam storage compartment nad głową więc każda z walizek jaką podałem w poprzednim wpisie się zmieści, a różnice pomiedzy samolotami wizz czy ryan to tylko znaczek firmy.
@red7000: Przecież te wymiary są po to, żeby ten bagaż się w tym luku nad głowami zmieścił. Za to plecak idzie pod siedzenie i nie zdarzyło mi się, żeby ktoś go ważył. Ogółem to absurd, bo przecież jedna osoba waży 50 kg, a inna 80 kg, a bilet kosztuje tyle samo, więc bez sensu, że są jakieś limity wagowe bagażu.

Natomiast czasem robią gorszą rzecz - ktoś zapłaci za bagaż podręczny,
via Android
  • 0
@sznaap Tak. Było spore opóźnienie, 1.5 godziny czekałem, aż samolot się podstawi, potem wszyscy biegiem do samolotu, i z tego, co mówili, to mieliśmy do wyboru od razu lecieć, albo byśmy czekali dobre kilka godzin na ponowną możliwość startu. No i wyszło, jak wyszło.

A potem wylądowaliśmy bardzo daleko od terminala i było kilkanaście minut spaceru.