Wpis z mikrobloga

@Odkamieniacz W Toruniu Diesel już 6 zł czyli tak jak było przed ich obniżkami ( ͡º ͜ʖ͡º) powinniśmy dziękować, że możemy być dojeni z kasy, która jest potrzebna na kiełbasę wyborczą.
Czekam aż babulinkom, które łyknęły "podatek Tuskowy" i #!$%@?ą na bazarach, że PiSlamiści wyjdą spokojnie nawet i z 30% inflacji, przyjdzie rachunek za ogrzewanie za całą emeryturę (σ ͜ʖσ)
@Ironus:
Cena paliwa cały czas się waha, rzeczywiście sporo wzrosła jak na jeden dzień (ok. 2%) ale na to można było narzekać również przed obniżką VATu.

Do nauki chłopcy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
przypomnijmy tylko, że akcyza na paliwo wynosi około 1100-1400zł/1000 litrów (czyli średnio 1,3zł na litrze, w zależności czy diesel czy benzyna), a i tak jest już zmniejszona wobec tego co było. Jak to się wszystko wróci do normy, to ceny będą po dychę za litr...
@Ironus: @Mikeymw: @kuraku: @louis_cyphre: zerknijcie sobie na kurs baryłki ropy. Jak ma staniec na stacji jak na gieldzie idzie w gore? Panstwo sobie po prostu chwilowo mniej zabrało moze to i lepiej mniej beda #!$%@?ć na głupoty

juz nie wspominam o tym, ze przy 88 za baryłke musieli obnizyc vat i akcyze bo juz pod 6zł dochodzilo. Ciekawe co by zrobili jakby bylo 150 za baryłkę jak za
@januszfleciarz:
No otóż to. Nic się nie zmieniło - po prostu mamy niższy VAT. Pomyślałby człowiek, że to dobrze ale nie na wykopie, tutaj się i tak narzeka. A głównym argumentem jest to, że cena i tak wzrośnie - jak to się ma do chwilowo niższego VATu to nie wiem. Bez obniżki VAT cena by nie wzrosła?

Ja to się dziś trochę zesrałem o ten post, który wszyscy wrzucają na wykop
@januszfleciarz: @Mikeymw: cena ropy 31.01 i 01.02 stała praktycznie w miejscu, tymczasem netto za litr podrożała, więc nie, to nie to spowodowało podwyżkę ceny akurat przy przejściu na niższy vat.

A głównym argumentem jest to, że cena i tak wzrośnie - jak to się ma do chwilowo niższego VATu to nie wiem. Bez obniżki VAT cena by nie wzrosła?


Dopóki cena rośnie, bo zmienia się cena surowca, a marża pozostaje
Dopóki cena rośnie, bo zmienia się cena surowca, a marża pozostaje ta sama, to jest ok. Tak by mogło być bez obniżki vat (jak było już wielokrotnie wcześniej).

Jeśli jednak cena rośnie przy tej samej cenie surowca, bo wzrosła marża, to nie jest ok. No a marża mogła wzrosnąć, bo zostało to zatuszowane obniżką vatu. Taką sytuację mamy teraz.


Będziemy się dziwić, że Grupa Pieprzyk skorzystała z okazji? Ktoś się łudził? No
@Ironus:
Jeszcze dla chłopców, którzy kierują się emocjami i zakładają sobie dane z dupy w wyimaginowanej przyszłości.

Znów dodam - Janusze narzekają, że im obniżyli podatki. Śmiech na sali.
I to nie jest sarkazm ( ͡º ͜ʖ͡º)

Dla innych matematycznie uzdolnionych pozostawię tylko kolejne zadanie - policzcie poniższe gwiazdki ale odejmijcie emocje. Bo inaczej będziecie się bujać od PiS do PO całe życie.

****
Pobierz
źródło: comment_1643886121G9iOLUPh2EKqoHsy4NJ8Y1.jpg
Będziemy się dziwić, że Grupa Pieprzyk skorzystała z okazji? Ktoś się łudził? No chyba tylko autor wpisu z obrazka - dlatego też jest śmieszny.


@Mikeymw: no ale właśnie o to chodzi, wszyscy wiedzieli że tak to się skończy i dlatego sam pomysł obniżania VATu jest fatalny.

Nic nie uważam. Ale widzę, że już w głowie przypisałeś mi jakąś tezę, z którą próbujesz walczyć.

Dodam, że raczej spodziewam się wzrostów niż obniżek
@Ironus:
Drugiej części postu nawet nie chce mi się czytać. Zakładasz dane z dupy i coś liczysz.

Skończ te banały.
Tak jak cena wzrośnie to będzie drożej.
Tak jak marża wzrośnie to będzie drożej.
Tak jak koszty pośrednie wzrosną to będzie drożej.
Tak jak cena ropy wzrośnie to będzie drożej.

W chwili obecnej nie masz zielonego pojęcia dlaczego cena na stacji Pieprzyka wzrosła - zakładasz, że to podniesienie marży i tyle.