Wpis z mikrobloga

@mateosz_inbecki

to nie kwestia podejścia a bezsprzecznych faktów

Podejścia i znajomości sytuacji.

Chocbys się zesral nie uświęcisz problemów prowincji bo problem nie leży w Żydach, leżakach i elicie a w niej samej.

Nie, problem leży w dostępie do edukacji, kultury, służby zdrowia, miejsc pracy, dostępie do środków transportu. Myślisz że osobie które zarabiają 3000 zł miesięcznie, będzie interesowało że osoba zarabiającą 10 tys. zł zapłaci więcej podatków? Dla takiej osoby takie zarobki
@Monke

Pytanie powinno brzmieć: Co prowincja proponuje prowincji?

Nie, pytanie powinno brzmieć tak jak je zadałem.

Ostatecznie każdy jest odpowiedzialny za własną dupę.

Bzdura. Jest wiele rzeczy na które składa się prowincja, a z których nie mają żadnych bezpośrednich korzyści.

Na razie to prowincja oczekuje że ktoś przyjdzie i naprawi wszystkie jej problemy,

Czyli zachowują się tak samo jak "wielkomiejska inteligencja".
@Baba_z_makiem

Czad, napisz jeszcze z 100 razy

Będę.

A jakie zmiany chce wprowadzić prowincja?

A jakie chce wprowadzić "wielkomiejska inteligencja", czemu unikasz cały czas odpowiedzi na to pytanie? Przecież to oni są podobno mądrzejsi, więc to chyba oni powinni pokazać rozwiązania. Chyba że to ich bycie "mądrzejszymi" ograniczenia się tylko do pustych hasełek.

I te krusowskie przywileje, po ktoś ma kawałek pola którego nie uprawia dobre sobie, dostaje za to dopłaty, chociaż
@Baba_z_makiem

też chcę mieć ubezpieczenie w krusie, dasz mi?

Też bym chciał, ale nie mam. Ja popieram likwidację KRUS, tylko trzeba zrobić to "mądrze".
Trzeba wykonać wiele kosztownych "działań".

Nie mam też niższego o 5 lat wieku emerytalnego, tak jak ty, czemu tym nie chce się zająć wielkomiejska elita? To znacznie powszechniejszy problem, jednak jakoś nie stanowi problemu.
Dlaczego z góry zakładasz, że jestem miłośnikiem Jarka?


@BezDobry: bo tylko wielkie Polaki, husarze mają wielki ból dupy jak ktoś śmie skrytykować mesjasza narodów, wielką Bolzgę. I głosują na PiS albo Konfederację.
Te środowiska, te media typu pisowska logika, powiedz takiemu o Jedwabnem i innych pogromach Polaków na Żydów to już święte oburzenie. O Polakach dobrze albo wcale lewaku!
przesadziła z tak mocnym określeniem, ale poniekąd ma rację. Powiedziała to o czym wiele osób mysli. Np. o tym że w naszym kraju strach przed wrogiem oraz kościół wypiera rozum.


@Baba_z_makiem: niby tak, ale pisze to w kontekście antyszczepów, którzy są wszędzie - Niemczech, Francji, Stanach. Czy do wszystkiego trzeba dodawać kontekst narodowy i robić z Polaków hunów?