Wpis z mikrobloga

@BezDobry: wyrobiłeś sobie opinię na podstawie emocji - poczułeś się urażony określeniem. To nie był proces intelektualny w którym doszedłeś do wniosku że autor nie ma racji, to były emocje. Zastanów sie czy aby przypadkiem wyrabianie sobie opinii na podstawie emocji nie jest wlaśnie cechą ciemnogrodu. Bo moim zdaniem to jest właśnie clue ciemnogrodu. Niestety bardzo wiele osob w naszym kraju w ogóle nie jest zainteresowana wyrabianiem sobie opinii na podstawie
@Baba_z_makiem

ależ elita wymyslała rozwiązania

Nie, nie wymyśliła żadnego rozwiązania.

Za to z prowincji nic ciekawego, chyba tylko jakiś upadek kulturalny, bo teraz wiejskie piosenki lecą wszędzie

A jaki jest dostęp do innych form kultury na prowincji?
W małych miasteczkach nie ma teatrów, wielu koncertów, nie ma praktycznie żadnego wyboru, więc nic dziwnego że popularne jest to że wybierają to co jest dostępne.
@Fidel1: To jak bardzo roszczeniowo możesz się zachowywać zależy od twojej karty przetargowej. Przykładowo, na rynku pracy specjalista z umiejętnościami który ma bardzo małą konkurencję może dyktować warunki i grać kartą "jak mi nie dacie czego chcę to odchodzę". W tym samym czasie osoba z niskimi kwalifikacjami, która ma dużą konkurencję np. pracownik magazynu nie może zagrać tą kartą ani za bardzo dyktować warunków, musi się zgadzać na to co dostanie.
@Monke

To jak bardzo roszczeniowo możesz się zachowywać zależy od twojej karty przetargowej.

I prowincja korzysta z swoich możliwości, są dużą (znacznie większą niż "wielkomiejska inteligencja") grupą i dzięki temu mogą mieć swoje "roszczenia".
@Fidel1: Czyli ich jedyna siła to liczebność? Jak na tę liczebność wpłynie skrajna bieda wywołana kryzysem gospodarczym? Jak na tę liczebność wpływa czas? Pochodzę z małej miejscowości, wszyscy młodzi stamtąd wyjechali, zostały same stare dziady, za 30 lat tego miasta już nie będzie bo mieszkańcy poumierają. Jaką przewagę wtedy będzie miała prowincja złożona z kilku ludzi 70+?
@Baba_z_makiem

no nie fair jest mój przywilej.

I jakie rozwiązanie tego ma "wielkomiejska inteligencja"? Bo jedyne co znajduję to wprowadzenie "emerytury stażowej" z niższym wiekiem i stażem dla kobiet, oraz kolejne działania które miałby podnieść świadczenia kobiet kosztem mężczyzn.

A ja za to nie mogę rodzić jak człowiek, bo pisowski ordynator powie że mam zdychać z płodem w środku.

Będziesz po kolei wyciągać wszelkie różnice? Nie ma problemu, nie podlegasz też pod
Znam kompletnego debila po studiach.


@dplus2: a bo to jednego? przekonanie że studia wprowadzają kogokolwiek na wyżyny intelektualne czy zarobkowe jest jednym z największych kłamstw naszych rodziców. Studia to fabryka magistrów która przemieli każdego z minimalnym samozaparciem, na większości uczelni i kierunków trzeba ostro się postarać żeby wylecieć. Jeżeli ktoś uważa że mając papierek mgr


znaczy coś więcej od typowego chłopa z pola to grubo się myli.
@Fidel1: ty dzwoniłeś, ty wyciagnąłeś wiele rzeczy i odpowiadasz zdawkowo, nic nie wnosisz do rozmowy. myślę że swoje zażalenia powinieneś kierować do aparatczyków z prowincji którzy pilnują aby prowincja rozwijała się tylko po ich myśli, czyli tylko dla ich rodzin ma coś skapnąć. Bez odbioru
@Monke

Czyli ich jedyna siła to liczebność?

I Herkules dupa, kiedy ludzi kupa.

Jak na tę liczebność wpłynie skrajna bieda wywołana kryzysem gospodarczym?

W wielu miejscach kryzys bardziej odczują ludzie z dużych miast, bo to oni bardziej dostaną podniesieniem stóp procentowych, to duże miasta bardziej ucierpią z powodu zmniejszenia wpływów z podatku dochodowego. To nie jest taka prosta sprawa, to bardziej złożony temat.

Pochodzę z małej miejscowości, wszyscy młodzi stamtąd wyjechali,

A
@Baba_z_makiem

ty dzwoniłeś, ty wyciagnąłeś wiele rzeczy

Nie, to ty wyciągnęłaś KRUS, bez żadnego rozwiązania tej kwestii. To dostałaś to samo tylko gdy dotyczy to ciebie, i jakoś "wielkomiejska inteligencja" nie jest zainteresowana zmianami.

nic nie wnosisz do rozmowy.

Czad, cały czas czekam na propozycje "wielkomiejskiej elity" dla prowincji, aby poprawić ich sytuację.

myślę że swoje zażalenia powinieneś kierować do aparatczyków z prowincji którzy pilnują aby prowincja rozwijała się tylko po ich