Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k Hej programistyczne Mirki, potrzebuje takiego jakby ukierunkowania zawodowego, albo łatwiej jakiejś rady kolegów starszych expem:

Generalnie jestem młodzikiem (21lvl) jeszcze w trakcie studiowania, ale nie próżnowałem i ogarnąłem sobie prace jako BI dev, coś tam wiedzy praktycznej zdobyłem, sql w miare fajnie tam ogarnąłem + mam kilka wiekszych projektów już za sobą ( głównie Power Bi i Reporting Services). Tak podsumowując to 8-9 miechów expa już bedzie. W między działąm i ogarniam sobie (kwestia 1-2 miechów) Certyfikacje MS z power apsów.

I teraz pytania do was: Jak to wygląda na rynku pracy ? czy taki mireczek z takim już zapleczem ja jak byłby postrzegany jakoś bardziej przychylniej na rekrutacji, np na jakiegos juniora już ? , Jak być bardziej atrakcyjniejszym pod tym kontem ? Macie jakieś rady, wskazówki ? Generalnie podoba mi się to co teraz sobie działam, i raczej chciałbym to robić, nawet jeśli miałbym pracować już w innej firmie
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Hylosko: ale to chcesz być programistą (np. backend, frontend) czy BI / Data Sciencist? Bo chyba jednak bardziej ci się podoba BI/DS, no to idź w to, a nie jakieś programowanie. Klikaj w tym PowerBI, ucz się SQL-a i ewentualnie jakiś Python do przetwarzania danych.
Całkiem na grubo to Java/Scala i przetwarzanie danych w Spark/Hadoop/HDFS itd. No ale to już programowanie.
Modne jest też Machine Learning. Ale to najpierw trzeba ogarnąć
mam kilka wiekszych projektów już za sobą

Tak podsumowując to 8-9 miechów expa już bedzie


@Hylosko: Wybierz jedno.
Projekty u mnie w firmie trwają powyżej 3 lat, tworzone przez przez team przynajmniej 10 devów. Jak byś taki projekt określił?
@NieBendePrasowac: Giga projekty, a tak serio to zostałem już wcześniej uświadomiony w komentarzu wyżej przez miłego mirka, że moje projekty są raczej mniejsze ( kurdebele nie mam jeszcze dużego expa to mogę nie wiedzieć paru rzeczy :D ), także myśle, że twój komentarz jest zbędny bo nic nie wnosi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NieBendePrasowac: @Hylosko: projekt z 10 devami to raczej średniej wielkości, jak nie mniejszej.

Jakbyś nazwał projekt, gdzie jest korpo, architektura mikroserwisowa, zespoły po 5-15 osób robią jeden/kilka mikroserwisów, a cały projekt/system składa się z kilkudziesięciu/kilkuset mikroserwisów, wdrażanych na kilku Kubernetesach w kilku regionach, a zarządzanie tym jest w SAFe (Scaled Agile Framework)?