Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mam pytanie jak to jest z geocoinami w #geocaching. Z jednej strony widzę że wiele ludzi je kolekcjonuje, a z drugiej podobno nie można ich że skrytek zabierać, no chyba, że celem przeniesienia do innej. To jak się zbiera takie coiny, kupuje? Świeży w temacie a zainteresował mnie ten temat i wolę się zapoznać żeby nie napsuć innym zabawy xd

#kiciochpyta #kolekcja #survival
  • 8
  • Odpowiedz
@iErdo: Już nie pamiętam dokładnie, te z numerami do trackingu są metalowe, te drewniane chyba takie zwykłe co ktoś sobie zamówił, ale nie da się ich trackować, ot jako fajny item w skrytce.
  • Odpowiedz
@iErdo: należy rozróżnić podróżujące przedmioty od kolekcjonerskich gadżetów. Te pierwsze powinny mieć zawsze stosowną etykietkę informującą w jakim systemie działają (np. geokrety.org albo travel bugi), te drugie to fanty jak każde inne. Czy dany np. drewniany coin jest jednym czy drugim - zależy jak jest opisany. Jeśli nie ma żadnych adnotacji "nie zabieraj sobie" lub instrukcji "zaloguj na stronie X, włóż do kesza Y" to jest zwykłym wymienialnym drobiazgiem.
  • Odpowiedz
@iErdo: jak ja się w to bawiłem to dobrym i porządanym zwyczajem było szybkie przeniesienie geocoina/travelbuga do innej, bezpiecznej skrytki i odpowiednie zalogowanie tego na stronie. Czyli nie przetrzymywanie i nie kolekcjonowanie.
  • Odpowiedz