Wpis z mikrobloga

Podsumujmy listę spraw, które u wielu osób o zdrowym kompasie moralnym wywołują w ostatnim czasie delikatne schadenfreude:

1. ROBERT BĄKIEWICZ, szef m.in. "Straży Narodowej", organizacji powołanej do obrony kościołów przed prostestująymi dziewczętami sam ostatnio przyznał, że rozwiódł się z żoną ale to była wyjątkowa sytuacja, bo tak naprawdę dalej razem żyją, a rozwód przed świeckim sądem wzięli głównie dlatego, żeby oszukać komornika i utrudnić mu egzekucję długów pana Bąkiewicza (co jakoby ma usprawiedliwiać całą aferę). Dodam jeszcze, że nawet jeżeli tak faktycznie jest, to aby uzyskać rozwód musieli co najmniej nakłamać przed sądem, publicznie, że już się nie kochają, pożycie im się rozpadło i nie ma co zbierać z Rodziny.

2. JACEK KURSKI, szef TVPiS, firmy zajmującej się obecnie pisowską i katolicką propagandą miał kiedyś żonę, dzieci i rozwiódł się, uprzednio zdążywszy jeszcze odebrać (nieskuteczne) osobiste błogosławieństwo dla swojej Rodziny od JP2. Jest osobą wpływową - więc przehandlował dokonanie przez Kościół religijnego unieważnienia małżeństwa (ciekawe w jaki sposób, może udowodnił, że żona tak naprawdę była bezpłodna, albo małżeństwo nigdy nie zostało skonsumowane, a dzieciaki pojawiły się na świecie w wyniku niepokalanego poczęcia? to musiała być zaprawdę wyjątkowa sytuacja). W zamian za to unieważnienie plus uroczysty ślub kościelny w najważniejszym sanktuarium w Polsce oddał 40% czasu antenowego publicznej telewizji, którą zarządza, Kościołowi na transmisję: mszy, programów o świętych, programów o cudach i szeroko rozumianej katechezy.

3. TYMOTEUSZ ZYCH oraz KAROLINA PAWŁOWSKA, z zarządu Ordo Iuris, organizacji finansowanej przez... a także z naszych podatków, od lat walczącej o uniemożliwienie ludziom rozwodów oraz korzystania z nowoczesnych metod planowania rodziny - no cóż, rozwodzą się ze swoimi małżonkami, teraz twierdzą w różnych wywiadach, że "wiele osób z Ordo Iuris rozwodziło się, lub rozwodzi" - no a jak rozwodzi się członek Ordo Iuris to zawsze jest to wyjątkowa sytuacja, więc odczepcie się lewaki xD

Wyborcy prawicy, pamiętajcie: jak prawicowe osoby z klasy wyższej albo rządzący są w kłopocie i chcieliby skorzystać z prawa do rozwodu, albo do zakończenia problematycznej ciąży - to jest wyjątkowa sytuacja. Ale jednocześnie chcieliby oni, żebyśmy my, obywatele nie mieli prawa wyboru w wyjątkowej sytuacji, jeżeli przytrafi się ona nam.

#bekazprawakow #bekazkatoli #bekazpisu #protest #tvpis #katolicyzm #katolickiezdrady #etyka #ordoiuris #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #koala667
  • 40
@DonTadeo: Adrian Zanberg - żonaty, ma dwójkę dzieci, nie rozwiódł się nigdy żeby oszukać komornika. Aleksander Kwaśniewski - cały czas je bezy z tą samą małżonką.

Chociaż w sumie nawet jak się chce mieć barwne życie, to wystarczy po prostu nie opowiadać fanatycko-religijnych bredni i nie zmuszać ludzi do stosowania się do reguł, których samemu się nie stosuje wobec siebie. Jakoś nigdy nie słyszałam, żeby lekkie prowadzenie się szkodziło takim politykom
@durga_na_sztandary: Stawiasz w jednym szeregu na prawdę gruby wał jak w przypadku Kurskiego, poważną hipokryzję jak w przypadku tych z Ordo Iuris i gościa który zabezpiecza część majątku dla swojej rodziny. Na prawdę, wygląda to jak promowanie Bąkiewicza. Ja na przykład nie podejrzewałem go o taką operatywność, ale widać że ma chłop łeb na karku.
@durga_na_sztandary: Naganne to jest, że sądy wymagają opowiadania jakiegoś #!$%@? o rozpadzie pożycia, żeby się rozwieść. Naganne jest to, że rozwodnicy i ich dzieci są uprzywilejowani, bo rozwodnik może łożyć pieniądze na swoje dzieci dzięki pierwszeństwu zobowiązań alimentacyjnych, a małżonek nie. W takiej sytuacji, dostosowanie się do głupich reguł stanowionych przez państwo nie jest naganne, jest może trochę niehonorowe, ale trudno żyć honorowo w takim państwie.

Właśnie mówię, to dowodzi, że
@chce_blokowac_tagi:
Całkowicie się z Tobą nie zgadzam. Moim zdaniem, kłamanie jest naganne, jeżeli robi się to publicznie i jeszcze bardziej naganne, jeżeli robi się to przed sądem - i nie trzeba przywoływać instytucji Boga aby stwierdzić, że jest to naganne. Wystarczą zupełnie świeckie zasady etyczne i szacunek dla sądu. Poszanowanie prawa państwa, którego się jest obywatelem i stosowanie się do niego to postawa prospołeczna.

Kwachu ma ślub katolicki btw, a Jolka
@durga_na_sztandary: z innej beczki Orban. Do połowy lat 90. był agnostykiem i antyklerykałem, zaraz po transformacji o biskupach węgierskich miał niewiele lepsze zdanie niż o komuchach, sam prywatnie był ochrzczony w niemowlęctwie i na tym skończył się jego związek z religią. Z żoną (wierzącą katoliczką) miał tylko ślub cywilny. Dopiero w połowie lat 90. gdy zobaczył, że po prawej stronie może dużo ugrać, "nawrócił się", przyjął bierzmowanie, wziął ślub kościelny z
@durga_na_sztandary: Właśnie nie, cała instytucja sądu opiera się na tym, że strony działają na swoją korzyść. Szanowanie niesprawiedliwych praw, ustanowionych przez źle zarządzane, wadliwie skonstruowane państwo, jest co najmniej wątpliwe moralnie, usprawiedliwione moim zdaniem tylko lękiem o własną rodzinę, lękiem przed prześladowaniem ze strony państwa. Wydaje mi się to też powszechnym poglądem w naszej kulturze (z resztą nie tylko, nawet Konfucjusz miał wstawki, z których wynikała sugestia, kiedy należy kłamać w
A co do braku długów Zandberga, to też porównanie z czapy. Zandberg nie prowadził działalności gospodarczej(w Polsce...), wybrał posadę na uczelni. Musiałby się na prawdę postarać, żeby w takich warunkach narobić długów.
@durga_na_sztandary: Stawiasz w jednym szeregu na prawdę gruby wał jak w przypadku Kurskiego, poważną hipokryzję jak w przypadku tych z Ordo Iuris i gościa który zabezpiecza część majątku dla swojej rodziny. Na prawdę, wygląda to jak promowanie Bąkiewicza. Ja na przykład nie podejrzewałem go o taką operatywność, ale widać że ma chłop łeb na karku.


@chce_blokowac_tagi: Nie bardzo wiem jak można rozumieć okradanie państwa, okłamywanie sądów i unikanie płacenia należności
@chce_blokowac_tagi: Nie bardzo wiem jak można rozumieć okradanie państwa, okłamywanie sądów i unikanie płacenia należności przez naczelnego patriotę jako promowanie tej osoby


@rimyi: Jak już napisałem, wykazał się operatywnością, o którą go nie podejrzewałem. Stereotyp Bąkiewicza jest taki, że to jakiś nawrócony na katolicyzm dres, który nie ogarnia i bezmyślnie stosuje się do reguł, których tak na prawdę nikt nie wymaga. Okazuje się jednak, że jest w stanie dostosować się