Wpis z mikrobloga

Mirki, czy robienie dr, gdy ma się 47 lat to obciach? Ojciec ma napisaną całą pracę od wielu lat, ale niedługo przed obroną miał wypadek, potem rodzina itp., wszystko się opóźniło i teraz się waha. Widać, że to jego marzenie, ale mu głupio, bo w instytucie jego starzy znajomi porobili kariery, a on po prostu chce tylko domknąć tę sprawę. Na karierę już nie liczy.

#pomocy #nauka
  • 78
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gardan: dlaczego obciach? Rozumiem wątpliwości, gdyby to był inżynier/magisterka, ale doktorat? Wiele osób zaczyna robić go dopiero w pewnym wieku (znam wielu takich i po 50tce), gdy mieli już wieloletnie doświadczenie w przemyśle i zrobili doktorat jako dodatek, dla satysfakcji
  • Odpowiedz
@Giban: Śmiej się, ale świadomość, ze nie będzie pośmiewiskiem jest dla niego ważna. Tak jest, nieśmiały, spokojny ( ͡° ͜ʖ ͡°). Wasza wiara go podniosła na duchu.
  • Odpowiedz
@gardan wiesz mam taką prośbę, jeśli to oczywiście wykonalne. Nie wiem z jakiej dziedziny to doktorat, ale jakbym potrafił zrozumieć poruszone tam zagadnienia to chciałbym go przeczytać. Mógłbyś przekazać tacie, albo gdzieś mnie zapisać? Czy to nie jest problem udostępnić coś takiego randomowi? Pozdrawiam.
  • Odpowiedz
@moria: O! Chętnie. To doktorat z socjologii, nawet nie znam szczegółów, ale robił tam jakieś badania na temat ruchów społecznych. Podejrzewam, że po obronie może go udostępnić i na pewno zrobi to z chęcią. Chyba teraz nie powinien, ale się dowie.
  • Odpowiedz