Wpis z mikrobloga

Mirki, czy robienie dr, gdy ma się 47 lat to obciach? Ojciec ma napisaną całą pracę od wielu lat, ale niedługo przed obroną miał wypadek, potem rodzina itp., wszystko się opóźniło i teraz się waha. Widać, że to jego marzenie, ale mu głupio, bo w instytucie jego starzy znajomi porobili kariery, a on po prostu chce tylko domknąć tę sprawę. Na karierę już nie liczy.

#pomocy #nauka
  • 78
  • Odpowiedz
@gardan: jaki #!$%@? obciach? Obciach to być alkoholikiem, zebrać na alkohol, kraść, mordować, wspierać patocelebrytów i oglądać wszelkie FameMMA czy VIP MMA xD
Pozdrowienia dla ojca i powodzenia na obronie!
  • Odpowiedz
@gardan: Co to w ogóle za wysryw pod atencję? Ludzie maturę często robią w wieku 60 lat, dla siebie, a Ty udajesz, że masz jakieś wielkie dylematy życiowe i jest się nad czym zastanawiać. Moim zdaniem trochę słabe.

Mój ojciec wstydzi się odebrać Nobla z fizyki kwantowej, bo niby już komisja mu przyznała, ale trochę za stary jest a koledzy dostali nagrody 10 lat temu : < Mirki, czy to obciach?
  • Odpowiedz
@gardan: obciach to krasc! Chec podnoszenia kompetencji zawsze powinna wzbudzac szacunek niewazne czy z ambicji czy checi podniesienia kompetencji czy zeby na wizyrowce miec dr. Przed nazwiskiem i wkrecac baby ze jako doktor mozna badac cycochy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wspieraj ojca!
  • Odpowiedz
@roman-bzygowski: Dziękuję. Bardzo pomocny wpis. Co do aktualności badań - ojciec zna ten problem. Mówi, że robił jakieś badania "elementarnych procesów" i one się nie dezaktualizują. Publikację ma, ale jest ona stara - z tymże chyba w wymogach nigdzie nie jest podane, że ma być świeża. W razie problemów - podejrzewam, ze może wziąć udział w jakimś projekcie badawczym i być współautorem.
Co do gadania z kimś - ojciec nie chce,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gardan: sytuacja z przed ok. 3 lat. Na AGH był przypadek że jeden doktor w trakcie robienia habilitacji pokłócił się z kierownikiem katedry. Ten mu obiecał, że dopóki będzie kierownikiem, to się nie obroni. Po kilkudziesięciu latach, w wieku 75+ zmienił się kierownik, a ten doktor spełnił swój cel. Rok później przeszedł na emeryturę. Nigdy nie jest za późno na rozwój i realizację swoich celów.
  • Odpowiedz
@TaKillya1: Przewód ma otwarty, ale dawno temu, więc nie wiadomo, czy coś z tego wyniknie. On był naprawdę zaawansowany, kiedy życie mu się spieprzyło przez wypadek.
  • Odpowiedz
@gardan: chyba jest uchwalone teraz przedłużenie możliwości obrony do końca 2023 na starych zasadach, niby dwa lata, ale już chyba bardziej wydłużać nie będą, a przewody zostaną zamknięte ustawowo, więc lepiej nie zwlekać
  • Odpowiedz
chyba jest uchwalone teraz przedłużenie możliwości obrony do końca 2023, niby dwa lata, ale już chyba bardziej wydłużać nie będą, a przewody zostaną zamknięte ustawowo, więc lepiej nie zwlekać


@TaKillya1: O rety, nie czytałem tej uchwały. Ostatnio mu mówili, ze na dobrą sprawę nie ma terminu, bo prawo nie działa wstecz i przewodu mu nie mogą zamknąć. Załamie się, bo miał szansę zrobić to za darmo.
  • Odpowiedz
@gardan: w ustawie 2.0 zostało uchwalone że otwarte przewody zostaną zamknięte z końcem 2022. Niedawno przedłużyli o rok, no ale warto w takiej sytuacji sprawdzić niż się nieprzyjemnie rozczarować
  • Odpowiedz
@TaKillya1: Czytam właśnie i tam widzę termin 31 grudnia 2021. To 2023 to faktycznie obowiązuje?

Art 179 ust 4 ustawy wprowadzającej stanowi, że przewody wszczęte przed 1 X 2018 i, jak wynika z pkt 5 przysłanej informacji, również przewody, które zostaną wszczęte do 30 IV 2019 a nie zostaną zakończone do 31 XII 2021, zamyka się.
  • Odpowiedz
@gardan: na bank koniec 2022, bo przedłużyli w którejś tarczy, choć z tym 2023 to tylko słyszałem, a nie widzę oficjalnych przepisów, więc trzymajcie się końca tego roku i śledzcie informacje bo może to jakies nieoficjalne jeszcze info
  • Odpowiedz
@TaKillya1: Czytam te uchwały i wszędzie piszą 2021, a 2023 - jest dla tych, co kończą jakoś aktualne studia doktoranckie (na starych zasadach). Kurczę, trochę się ojciec podłamie, bo miał nadzieję, że nie będzie musiał płacić 15 tysięcy. Taka była nadzieja.
  • Odpowiedz
@TaKillya1: Sorry, zabrzmiałem tak, jakbym miał do Ciebie żal za tę uchwałę. Jestem Ci wdzięczny, bo sam bym prędko się do tego nie dokopał i ojciec by mógł przeżyć szok, po miesiącach ciężkiej pracy. Musi to sobie teraz przemyśleć poważnie.
  • Odpowiedz
@gardan: spoko, żaden problem. Mój kolega nie jest na studiach doktoranckich, ma otwarty przewód i plan obronić się w tym roku, ale właśnie on mówił że mają wydłużyć. Tak czy inaczej powodzenia, jak coś to pisz, może będę mógł pomóc :-)
  • Odpowiedz
@TaKillya1: Dzięki. Jakbyś przy okazji spytał kolegi, jak to w końcu jest. Bo faktycznie gdzieś czytałem, że chcą zmienić tę uchwałę i dać czas do 2022, ale nie wiem, czy to dobrze rozumiem. W ogóle nie siedzę w tych klimatach i nie rozumiem terminologii, a ojca na razie nie chcę straszyć.
  • Odpowiedz