Wpis z mikrobloga

@prostymysliciel: no to zależy jak się lubisz uczyć, co cię ciekawi w testowaniu etc. Polecam ten kanał na start bo jest dużo różnych podejść - https://www.youtube.com/c/TestITka, generalnie poszukaj sobie materiałów w jakiejś konkretniejszej domenie testowania (interesuje cie webówka? testowanie hardware? mobile? API? unit testy? czy może QA jako zarządzanie, analityka? testy automatyczne? tego jest mnóstwo, można wymieniać bez końca). O, jeszcze super opcja w ogóle to OWASP broken apps - https://sourceforge.net/projects/owaspbwa/
@ehhhh dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Mam bardzo malutka stycznośc z testowaniem. Głównie to chciałbym dodatkowo poszerzyć swoje kompetencje
Skupiłem się na pewnym ogloszeniem, firma zajmuje się w branży tv i dali poniższe technologie w opisie pracy:
Jira, Xray, GitLab, Docker, Postman, Robot, Python/PyTest.  
Co do głodowych stawek to jakie masz na mysli, 4k brutto :p?
@prostymysliciel o ile 2 pierwsze to pierdoły, to Robot, Python i pytest do inna para kaloszy i zeby to w miarę ogarnac potrzba czasu. Co do zarobków to duzo zalezy od miasta i od firmy, ale myślę, że tskie 5 brutto na stanowisku juniora to nie powinno być jakies trudne do osiągnięcia.
@prostymysliciel: ja moją pierwszą pracę testerską robiłem za minimalną ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale byłem wtedy świeżym studentem, firma też chciała sobie na mnie zarobić, później wywalczyłem podwyżki itd. Niemniej na testera manualnego bez backgroundu jest sporo chętnych (nie tak dużo jak na programistów tho) przez to stawki są odpowiednio niskie. Ale to na początku, później wykładniczo w górę jak się sprawdzisz.

Jira


Nie ma co się
@kozabonzo dziękuję Ci za odpowiedź :) Zaczynam sie uczyć, jestem ciekaw ile mi zajmie nauka. Jak rozmawiałem z programistami to mowili, ze srednio zeby byc juniorem w programowaniu to 6-12 msc i trzeba kilka godzin kodować.
Polecisz jakies materialy :)?
@prostymysliciel: ciezko powiedziec, bo nie probowalem wszystkiego. selenium jest najpowszechniej uzywane i ma najwiecej tutoriali, ale nie wiem czy nie lepiej ci by było nauczyć się cypress.io, bo on architektonicznie wymusza na tobie dobre praktyki. Ale nie znam np tego robot frameworka zeby sie wypowiedziec