Wpis z mikrobloga

Sprawa jest raczej z tych ważniejszych. Wiele młodych osób naprawdę potrzebuje pomocy psychologicznej, ale z różnych przyczyn jej nie dostaje. Efektem bywają tragiczne życiorysy lub drastyczne przerwania tych życiorysów. Nie wiedziałem o jak dużej skali problemu i nie wiedziałbym nadal, gdyby nie przypadek.

To właśnie on sprawił, że w pierwszym odcinku drugiej serii Podsiadło Kotarski Podcast ze szklanej kuli wylosowaliśmy hasło "Częściowo udane samobójstwo". Mogliśmy wylosować coś zupełnie innego - od "Choroba żołądka" do hasła "Mój kolega został papieżem". W czasie losowania nasi widzowie jeszcze nie wiedzieli, że redaktor Podsiadło wokół hasła "Częściowo udane samobójstwo" będzie musiał stworzyć utwór muzyczny, a ja opowiadanie, które ostatni raz miałem okazję pisać w czwartej klasie szkoły podstawowej. Ale słowo się rzekło.

Efektem naszej pracy stały się utwory, które można (i warto!) kupić na tej stronie. Dlaczego? A no dlatego, że 100% swojego wynagrodzenia postanowiliśmy przekazać na Fundację „Dajemy Dzieciom Siłę”, od lat prowadzącą Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży – 116 111.

Jeśli najpierw chcielibyście przekonać się czy warto cokolwiek takiego kupować to zachęcam do obejrzenia odcinka naszego podcastu, w czasie którego można przesłuchać obu utworów, a potem - za co z góry bardzo dziękuję - wesprzeć numer 116 111, który utrzymuje się wyłącznie z datków dobrych ludzi.

O tym odcinku mowa

#radekkotarski #dawidpodsiadlo #samobojstwo #ksiazki #audiobook #muzyka #pkp #podcast #pomagajzwykopem
RadekKotarski - Sprawa jest raczej z tych ważniejszych. Wiele młodych osób naprawdę p...

źródło: comment_1643300416q7e6KYgr5D0y5OynL0O0T6.jpg

Pobierz
  • 50
@Lubieruchac: Dziewczyny w młodym wieku mają tendencję do zakładania grup hejtu i obierania sobie celów. Jeżeli trafią na jednostkę, która jest słabsza lub nie tworzy tak jak one takich kółek adoracji to często kończy się tragicznie. Nie znam statystyk, ale podejrzewam, ze jednak dziewczynki mają trudniejsze życie początkowo z racji wymogów. Później szala się przechyla w drugą stronę, bo w dorosłym życiu faceci mają dużo wymogów, ale mało przyzwoleń na naturalne