Wpis z mikrobloga

Jak to jest z bezpieczeństwem WPS? Wystarczy że np sąsiad ma uruchomiony 24/7 jakiś jammer, i już może poznać SSID i hasło? Wszędzie się mówi że najlepiej wyłączyć WPS i z niego nigdy nie korzystać... ale niedawno dostałem wraz z internetem od #orange #dekoder 4k (IWU 200) i jedyną opcją połączenia go z #wifi jest tylko WPS. Oczywiście trzeba było tam wpisać kilku cyfrowy PIN, ale czy to na pewno wystarcza i mogę czuć się bezpieczny? #bezpieczenstwo #cyberbezpieczenstwo #cybersecurity
  • 11
Oczywiście trzeba było tam wpisać kilku cyfrowy PIN, ale czy to na pewno wystarcza i mogę czuć się bezpieczny?


@Rejoo: nie, bo WPS to 8 cyfr czyli max 99 999 999 kombinacji do sprawdzenia tyle wciaga nowe GPU w kilkanaście minut i masz 100% pewności że to złamiesz. Bazując na tym opisie, jak uważasz, bezpieczne to? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°
@Rejoo: powiem Ci na ile to bezpieczne. Kiedy wszedł WPS zrezygnowałem z własnego internetu, bo korzystałem z sieci sąsiadów przez dobre 10 lat. Żaden się nigdy nie zorientował. Niektóre implementacje WPS są tak debilne, że hasło do sieci można poznać w 200 ms (milisekund!) bez względu na ilość znaków w haśle.

Nie mam też dobrych wieści o WPA3, ma nienaprawialny błąd na poziomie sprzętowym. Dopiero w WPA3.1 załatany, ale co poszło
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@elf_pszeniczny: A monitorujesz podpięte urządzenia non stop? Chodzi o to żeby nie dopuścić do tego żeby ktoś sobie ot tak mógł wejść do twojej sieci.


@Rejoo: po co nonstop? Tylko po użyciu wps który nie zadziałał (bo tylko jedno urządzenie na jedno naciśnięcie przycisku)

Sugeruje w ogóle nie korzystać z wifi jak taki poziom bezpieczeństwa nie jest dla ciebie akceptowalny, szyfrowanie wpa2 też można złamać