Wpis z mikrobloga

Obalam mit, że podniesienie stóp procentowych do poziomu 10 pkt zarżnie rynek i rozwali polski "wzrost gospodarczy". Jest to mit często powielany przez domorosłych ekonomistów z wykopu (pewnie kupili kawalerki na kredyt i myśleli, że są baronami inwestycyjnymi, ale po następnym posiedzeniu NBP będzie larum jakiego świat nie słyszał)

Otóż nie ma czegoś takiego jak "polski wzrost gospodarczy" jest co najwyżej "korporacyjny wzrost gospodarczy w Polsce", wszystko co wypracujemy jest i tak transferowane za granicę, a Polski wzrost jest iluzoryczny. Coś się poprawia?

Polacy tyrają dla zachodnich koncernów, polskie firmy to również w większości montownie dla zachodnich koncernów. Polski biznes się zwija, a nie rozwija, wszystko co wypracujemy idzie na poczet zachodu i jest inkasowanie przez zachód, który nas kolonizuje.

Nawet to co Polacy zarobią, pracując dla zachodnich koncernów, wydają w zachodnich koncernach.

Ci co wyprzedają Polskę, żeby się następnie ewakuować z łupem wmówili ciemnocie polski cud gospodarczy. Cud to sobie zafundowali na swoich kontach. Polacy zostaną wydymani i porzuceni z hiperinflacją.

Dlatego stopy powinny wynosić 10 pkt procentowych. Nawet bezrobociem się nie zasłonicie, bo przy takiej inflacji nie opłaca się pracować, ludzie już porzucają robotę i zostaje jeszcze tylko garstka, która potrafi wynegocjować 100 procent podwyżek, ale 90 pracowników nie ma takiej siły przebicia.

#ekonomia #polityka #gospodarka #finanse #nieruchomosci #pieniadze #hajsiwotag #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny #banki #inwestowanie #wlasnafirma
  • 6
  • Odpowiedz
  • 6
@Ynfluencer a powiedz mi kto Twoim zdaniem ma na końcu być beneficjentem tego by wszystko było Polskie za wszelką cenę? tyrałem w swoim życiu na Janusza, Hansa, Johna i zwykle najgorzej na tym wychodziłem w tym pierwszym przypadku. Memy z Januszem nosaczem i Areczkiem nie wzięły się przez przypadek.
  • Odpowiedz
@mookie: Oczywiście, że tyrka dla Polskiego Janusza to na tą chwilę dla większości osób najgorszy wariant z jednym zastrzeżeniem.

Nie wiadomo co będzie jak koncerny zmonopolizują wszystko i nie będzie już "polskich Januszy", bo ja pracuję w wielkiej korporacji i fakt, pieniądze i standardy nieporównywalnie lepsze, ale mam pewne zastrzeżenia, które to równoważą.

Otóż to korpo zaczyna przejawiać niepokojące tendencje do bycia sektą i prania mózgu pracownikom, pozbawiania własnej osobowości,
  • Odpowiedz
@Ynfluencer: I właśnie dlatego trzeba #!$%@?ć małe i średnie polskie firmy, które na poczet próby rozwoju w tym chlewie wzięły jakiś kredy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ogólnie to zacny troll taki 9/10.
  • Odpowiedz