Wpis z mikrobloga

1 Wtedy Kaczyński wyprowadził Tuska na pustynię, aby był kuszony przez UE. 2 A gdy pokrólował Europie 1825 dni i 1825 nocy, odczuł w końcu głód. 3 Wtedy przystąpił kusiciel i rzekł do Niego: «Jeśli jesteś Królem Europy, powiedz, żeby te dotacje stały się polskie». 4 Lecz On mu odparł: «Napisane jest: Nie tylko dotacjami żyje polska, lecz wolnym rynkiem, które pochodzi z Europejskiego Obszaru Gospodarczego»2.
5 Wtedy wziął go0 Kaczyński do Londynu, postawił na narożniku Tower of London3 6 i rzekł Mu: «Jeśli jesteś Królem Europy, rzuć się w dół, jest przecież napisane: ProEuropejczykom swoim rozkaże o tobie, a na rękach nosić cię będą, byś przypadkiem nie uraził swej nogi o Brexit»4. 7 Odrzekł mu Tusk: «Ale jest napisane także: Nie będziesz wystawiał na próbę Króla Europy, Przewodniczącego Rady swego»5.
8 Jeszcze raz wziął Go diabeł do Polski, pokazał Mu wszystkie bogactwa oraz ich przepych 9 i rzekł do Niego: «Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon». 10 Na to odrzekł mu Tusk: «Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: Królowi Europy, przewodniczącemu PO swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz»6. 11 Wtedy opuścił Go diabeł, a oto platfusy przystąpili i usługiwali Mu.
#neuropa #heheszki #bojowkadonaldatuska #polityka
W.....m - 1 Wtedy Kaczyński wyprowadził Tuska na pustynię, aby był kuszony przez UE. ...

źródło: comment_1643021023K42NxEtU3yTMozL2YuYXcz.jpg

Pobierz
  • 53
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@0xFEE1DEAD: o ch0j typie ale ty jesteś doklejony xD poczytaj ile setek milionów tusk "wydał" na elektrownie atomową gdzie nawet nie wybrali jej lokalizacji xDD ja pier... w Polsce dalej jak w lesie xD
  • Odpowiedz
czy ktoś z PO odpowiedział za "aferę Sawickiej"?


kto miał inny odpowiedzieć za aferę Sawickiej niż Sawicka? Została usunięta z PO, a później miała sprawę w Sądzie gdzie została uniewinniona. Czego chcesz więcej?

Albo za "aferę hazardową" bądź stoczniową albo ze sto innych? xD


Była
  • Odpowiedz
sprawę w Sądzie gdzie została uniewinniona


@0xFEE1DEAD: kraj z dykty. Wzięła 50k łapówki i g---o się jej stało. Tak samo jak teraz Sasinowi.

Była komisja śledcza, w której skałd wchodziła ówczesna opozycja

Urwa urwie łba nie urwie. To była potężna afera, za którą znowu NIKT nie odpowiedział.
  • Odpowiedz
@pat1ryk: no fajnie, że wybrałeś szczyt inflakcji, zauważ za to jak się potem zachowywała i jaki poziom osiągnęła w następnych 4 latach. A teraz spójrz na wykres inflacji z ostatnich 3 lat i powiedz mi czy rośnie, czy jednak spada.
  • Odpowiedz
@maximilianan: No wybrałem bo o nim mówiłem, ty twierdziłeś że nigdy nie było takiego poziomu, a był. Później była deflacja, ale niższa niż na zachodzie, cały czas u nas inflacja była dużo wyższa niż średnia dla Unii, dokładnie tak samo jak dziś. Różnica jest taka, że dziś mamy skok inflacyjny na całym świecie, rekordy są wszędzie, bo jest dużo gorszy kryzys niż był 10 lat tamu.
  • Odpowiedz
@pat1ryk: no no, wiadomo, że blisko 10% to zupełnie normalne. A wyobraź sobie, że w podanym przez ciebie roku (w zasadzie podałeś jeden miesiąc, ale ok) też był skok inflacji, a jednak rząd PO potrafił sobie z tym poradzić.
  • Odpowiedz
no no, wiadomo, że blisko 10% to zupełnie normalne


Nigdzie tak nie napisałem. Nic co obecnie się dzieje nie jest normalne, ja ci pokazuję różnicę między średnią unijną a nami, obecnie nie jest wiele większa niż za Tuska. Nasza gospodarka po prostu dostaje bardziej po dupie, bo w czasie kryzysów spada wartość złotego.
@maximilianan:
  • Odpowiedz
@pat1ryk: tylko omijasz jeden fakt - to piss obecnie doprowadził do rekordowej inflacji, nie unia. To piss nie reaguje na rosnące wskaźniki inflacji, a nie unia. To piss skłóca nasz z wszystkimi wkoło, nie unia.
  • Odpowiedz
@maximilianan: Akurat Unia ma bardzo duży udział przy obecnym kryzysie inflacyjnym, bo to właśnie Unijna dyrektywa BAT oraz polityka handlu emisjami odpowiada za wzrost cen energii elektrycznej. To unijna polityka gazowa, przyzwolenie na NS1 i NS2 odpowiada za kryzys gazowy.
Pis odpowiada za lockdown, tarcze i spóźnioną podwyżkę stóp procentowych, tylko że żadna z tych rzeczy nie ma wpływu na ceny żywności czy energii.
  • Odpowiedz