Wpis z mikrobloga

  • 0
@aukolb Metrem to ty nie dojedziesz z CDG do centrum Paryża xD

Z lotniska czy na lotnisko jedzie autobus za którego się płacilo 10e i startował z Opery.

Z lotniska kursuje pociąg RER B i tam też trzeba zapłacić ponad 10euro jak chcesz jechać do centrum Paryża.

Jak ktoś kupił bilet za 2euro to nic innego jak jednorazówkę,która pozwala jechać jednym rodzajem transportu w strefach 1-3 a lotnisko masz w piątej.
  • Odpowiedz
@Gacek_: miałem kiedyś lot powrotny z tego lotniska o 8 rano, musiałem pierwszym kursem metra ok. 5:30 cisnąć na przystanek autobusowy bo inaczej bym nie zdążył XD jak jeszcze brama w metrze była zamknięta to spotkałem jakiegoś ćpuna który później odlał się i chyba walił konia na stacji, ale na szczęście wsiadłem do innego przedziału i nasze drogi się rozeszły xD
  • Odpowiedz
@Kinja: Ja w piątek też miałem lecieć i test covid positive (bezobjwowy) tak że wiesz.... 30 minut od testu już sanepid do mnie dzwonił.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gacek_: a ja polecam pojechać pociągiem. Komfort dużo lepszy i ciut taniej jak wcześniej kupujesz bilety. Jedyny minus to trzeba dojechać z lotniska do centrum Beauvais koszt 1 EUR. Można też tam parę rzeczy pozwiedzać.
  • Odpowiedz
@Gacek_: ehh .. przyopomniały mi sie moje "studenckie" wypady ryainarem za 5zł w 2008-2011. spotnaniczne zaklepywany lotów i pobyty 10dni we włoszech, szwecji czy gdzie tam żadnego planu ;D:D:D jakie to było durne, ale jest co wspominać lata później ;)
  • Odpowiedz
@Gacek_: ogólnie to lotnisko najlepsze nie jest na paryz, ale jest tanie - musisz z tego zadupia dostać się na kolejne zadupie żeby stamtąd móc dostać się do "centrum" paryza czy gdzie tam byś chciał. Polecam te shuttle busy, chociaż tak jak piszą będziesz jechać dosyć długo. W drugą stronę one wyjeżdżają odpowiednio wcześniej żeby zdarzyć na lot. Jeżeli jedziecie w więcej osób sprawdź sobie transport taksówkami (uber) w wielu
  • Odpowiedz
@czerew: Na wieżę lepiej kupić online, bo kolejki potrafią być mega długie do kas biletowych.
Polecam wjeżdżać tuż przed zachodem słońca (w połowie lutego ok 18) tak żeby jechać w dzień a w międzyczasie złapać się na zmrok ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz