Wpis z mikrobloga

@kodishu: zaraz ci napiszą że kupujesz luksusowe produkty @siostra-nie-zdradzi-dziewczyna-tak:


Tak #!$%@?, kupuje luksusowe produkty. Powinnismy bezrefleksyjnie płakać nad absolutnie każdym paragonem, nawet jak się kupuje jagera i martini. Wcale nie dajemy w ten sposób sprzedawcom przestrzeni, do wykorzystania okazji i sztucznego windowania cen ponad poziom inflacji, bo PiS i głupi lud będzie płakał. Taki paragon to absolutnie żadna próbka porównawcza, jeśli chcemy pokazać skale inflacji, to nie paragonem z alkoholem,
@kodishu: Co tydzień kupujesz 1.5L mocnych alkoholi? 1/3 paragonu to alkohol, to dużo. Ja nie kupuję alkoholu, a co tydzień też robię duże zakupy i rzeczywiście wzrosły ceny ale mój koszyk w porównaniu do Twojego wygląda o niebo lepiej jeśli chodzi o ilość produktów. I nie, nie kupuję mortadeli za 10zł/kg. Tutaj 1/2 paragonu to alkohol i słodycze, tylko 165zł na właściwie jedzenie - to mało. Ja na tą część "właściwą"
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kodishu: tak, dokładnie o to mi chodzi. Czy uważasz że każdy produkt powinien być tańszy o 30%, czy np. masło o 50%, a kurczak o 10%


@Limonene: już ci to pisałem wyżej. Przeczytaj. Chodzi mi o wzrost wartości całego koszyka zakupów. Jedne produkty podrożały przecież bardziej inne mniej. Samo masło podrożało o 30%
@kodishu: Sorry ale w zakupach są 2 drogie alkohole, czekoladki Ritter (drogie) + czekolada 80% (droga) + krewetki + włoskie produkty (Gorgonzola, ryż) + Pastrami. Inflacja swoją drogą ale po prostu kupiłeś dość markowe rzeczy i to zawsze kosztowało ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie mówię że to źle bo każdy ma prawo kupić to co chce i na co go stać ale nie płacz wtedy na portalu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@kodishu: Sorry ale w zakupach są 2 drogie alkohole, czekoladki Ritter (drogie) + czekolada 80% (droga) + krewetki + włoskie produkty (Gorgonzola, ryż) + Pastrami. Inflacja swoją drogą ale po prostu kupiłeś dość markowe rzeczy i to zawsze kosztowało ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie mówię że to źle bo każdy ma prawo kupić to co chce i na co go stać ale nie płacz wtedy na portalu