Wpis z mikrobloga

Pytania do ekspertow odnosnie tego video:
1. gdyby auto jechalo 1km/h szybciej od autobusu to tez mandat?
2. a gdyby jechalo 1km/h wolniej - to mandat dla autobusu?
3. czy jesli 2 pojazdy mijaja przejscie dla pieszych to maja laczyc sie przez cb radio ustalic wspolna pedkosc zeby zaden nie wyprzedzal?
4. czy jesli kogos nie lubie to wystarczy ze w takiej sytuacji nagle zahamuje i drugi juz jest piratem, przestepca morderca, bo mnie wyprzedzil?

#patologiazmiasta #polskiedrogi #motoryzacja
m.....0 - Pytania do ekspertow odnosnie tego video:
1. gdyby auto jechalo 1km/h szyb...
  • 88
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@marcooo80: Poczytałem ten wątek i już się nie dziwię czemu czasami mam takiego stracha na przejściu dla pieszych. Najlepiej po prostu sobie wyobrazić że to auto obok nie jest obok tylko z przodu na tym samym pasie. Jak zwolni to też musisz zwolnić bo inaczej wjedziesz mu w tył. Z tym jakoś mało kto ma problem.
  • Odpowiedz
@marcooo80: Ja uwazam, ze w tym wypadku mamy dwa podstawowe problemy ktore trzeba by rozwiazac na poziomie systemowym.
Pierwszy, to albo jakis ministerialna regulacja, albo co ( nie wiem jak to wyglada od strony prawnej)- nakaz instalowania wszedzie tam gdzie sa pasy dla pieszych na drogach dwupasmowych i wiecej- sygnalizacji swietlnej ( do gesti zarzadcy drogi, czy to standartowe czy takie w ktorych pieszy sam wymusza zmiane swiatel)
A drugi
  • Odpowiedz
@marcooo80: Chodzi o to (tak jest interpretowane, nie mówię o jakichś zapisach istniejących), żeby nie wychylić się przed przód tego drugiego. Ten, co jest z przodu może przyspieszyć zawsze.


@Dzyszla o to to. Ja kiedyś się wychyliłem 5cm przed końcem pasów przed radiowóz. Dostałem 200zl i 10pkt xD
  • Odpowiedz