Wpis z mikrobloga

Pytania do ekspertow odnosnie tego video:
1. gdyby auto jechalo 1km/h szybciej od autobusu to tez mandat?
2. a gdyby jechalo 1km/h wolniej - to mandat dla autobusu?
3. czy jesli 2 pojazdy mijaja przejscie dla pieszych to maja laczyc sie przez cb radio ustalic wspolna pedkosc zeby zaden nie wyprzedzal?
4. czy jesli kogos nie lubie to wystarczy ze w takiej sytuacji nagle zahamuje i drugi juz jest piratem, przestepca morderca, bo mnie wyprzedzil?

#patologiazmiasta #polskiedrogi #motoryzacja
m.....0 - Pytania do ekspertow odnosnie tego video:
1. gdyby auto jechalo 1km/h szyb...
  • 88
  • Odpowiedz
@ks2m: ad2 to totalna bzdura. Jakby Autobus jechał szybciej niż samochód to nie było by żadnego wyprzedzania. Przypuśćmy że 300 metrów przed przejściem samochód z prawego pasa wychylił się grubo przed pojazd który jest na lewym pasie. Oba samochody jadą w tym momencie z taką sama prędkością ale jeden samochód jest wysunięty względem drugiego na przejściu. I co niby to jest wyprzedzanie? Nie nie jest bo ten samochód z prawej
  • Odpowiedz
@marcooo80 jeżeli przerasta Cię tak prosta czynność jak utrzymanie stałej prędkości względem pojazdu jadącego obok to jeździj prawym pasem. W korku też masz problem, żeby jechać za kimś ze stałą prędkością? A co jak przyhamuje? Co to w ogóle jest za tłumaczenie...
  • Odpowiedz
@marcooo80: Ale jaja, podbili mandaty do nieludzkich stawek i się okazało, że wszyscy zaczęli się interesować przepisami. A co do zasadności tego przepisu to wystarczy pooglądać trochę stop hama lub inne zestawienia i tam co jakiś czas trafia się sytuacja gdzie, jeden pojazd zwalnia bo widzi pieszego z daleka, pieszy wchodzi a tu cyk ktoś wyprzedza to zwalniające auto i mamy niebezpieczną sytuację.
Było to powiedziane wielokrotnie, ale może teraz
  • Odpowiedz
nie, wystarczy spojrzeć na pojazd obok i nie przejeżdżać szybciej od niego.


@ks2m: Czyli jechać wolniej i sprawić by on miał szansę wygrać na loterii mandatowej 1500 XD To czego tyczył się komentarz to pewien paradoks, że biorąc pod uwagę że jazda z dokładnie taką samą prędkością jak samochód obok jest nie możliwa, to wychodzi na to że jeśli oba pasy ruchu przed przejściem dla pieszych są zajęte to ZAWSZE
  • Odpowiedz
nie, ale widzisz kątem oka czy jedziesz szybciej czy wolniej


@haabero: Zatrudnij się w policji. Po co im te fotoradary za grube tysiące jak przecież można kątem oka ocenić prędkość
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@haabero: no a jak tamten nagle znacząco zwolni mimo że nikt nawet się do przejścia nie zbliża to ten co nie zwolnił od razu jest przestępca?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marcooo80:

Ja ci odpowiem jak to ma wyglądać w praktyce

1. Nie ma mandatu bo prędkość policjant ocenia na oko i nie wyłapie tak małej różnicy, przez co nie zakwalifikuje manewru jako wyprzedzanie
2. Powinno jechać właśnie z tą samą prędkością albo wolniej, wtedy to nie jest wyprzedzanie
  • Odpowiedz
no a jak tamten nagle znacząco zwolni


@eshape55: I to jest sedno tego przepisu. Masz, dzbanie, obserwować pojazdy na sąsiednim pasie by w porę przewidzieć że może zajść konieczność zatrzymania się. Bo gdy ktoś jedzie obok Ciebie możesz mieć ograniczoną widoczność.
I jeśli brak Ci nawet tej odrobiny wyobraźni by to zrozumieć to mam nadzieję, że pan w niebieskiej czapce z wypisanym drukiem mandatowym lepiej Ci objaśni jak niebezpiecznym manewrem
  • Odpowiedz
@marcooo80: nikt ci nie da mandatu za jazdę 1km/h szybciej. Nikt ci nie da mandatu, jeśli kierowca na pasie obok, z którym się zrównałeś, zahamuje. Mandat dostanie kierowca za tobą, który tego hamującego wyprzedził.
  • Odpowiedz
@marcooo80: Odpowiedz jest jedna. Maja nie wyprzedzać przed lub na. Akurat jest to jeden z najgorszych możliwych manewrów - chodzi o to ze ewentualne wtargnięcie pieszego nie pozwoli na żadna reakcje. Oczywiście sytuacja tym groźniejsza im pojazdy poruszają się wolniej.
Sam kiedyś coś takiego zrobiłem będąc świeżym kierowca chodzi to za mną po dziś - przejechanie przed nogami lasce, która kierowca na prawYm pasie wpuścił na przejście.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@mjxxx1: stary tu nie chodzi o wyprzedzanie. Czy ty rozumiesz o czym ja mówię? Ja wiem że I dlaczego nie wyprzedza się świadomie na przejściu. Wyobraź sobie. Jedziemy razem niemal taką samą prędkością. Jest ok 300 m do przejścia. Ty patrzysz wprost i obserwujesz otoczenie przejścia by w kogoś nie wjechać. Ja nagle zwalniam bardzo mocno, w rezultacie ty mnie właśnie wyprzedziłeś (sorry ale potrzebujesz chwili na reakcję). Czy ty
  • Odpowiedz
@marcooo80: ten policjant w tym filmie prezentuje się jak jutuber prowadzący kolejny #!$%@?ęty 'eksperyment społeczny' xD

...a potem sobie przypominasz, że już 7 lat żyjesz w państwie pisu i na tym etapie to twoja chora ale rzeczywistość XD
  • Odpowiedz