Wpis z mikrobloga

Pytania do ekspertow odnosnie tego video:
1. gdyby auto jechalo 1km/h szybciej od autobusu to tez mandat?
2. a gdyby jechalo 1km/h wolniej - to mandat dla autobusu?
3. czy jesli 2 pojazdy mijaja przejscie dla pieszych to maja laczyc sie przez cb radio ustalic wspolna pedkosc zeby zaden nie wyprzedzal?
4. czy jesli kogos nie lubie to wystarczy ze w takiej sytuacji nagle zahamuje i drugi juz jest piratem, przestepca morderca, bo mnie wyprzedzil?

#patologiazmiasta #polskiedrogi #motoryzacja
m.....0 - Pytania do ekspertow odnosnie tego video:
1. gdyby auto jechalo 1km/h szyb...
  • 88
@marcooo80: jeden z najbardziej debilnych przepisów stworzonych tylko po to żeby doić kierowców. Co innego jeśli ktoś się zatrzyma a drugi go mija, wtedy się należy jak najbardziej (chociaż nawet w tej sytuacji często są problemy bo znajdzie się jakiś gentleman który jadąc 70km/h nagle daje po heblach bo są pasy i ciężko w takiej sytuacji również się zatrzymać)
1. gdyby auto jechalo 1km/h szybciej od autobusu to tez mandat?


@marcooo80: tak, odsyłam do definicji wyprzedzania

2. a gdyby jechalo 1km/h wolniej - to mandat dla autobusu?


@marcooo80: tak, odsyłam do definicji wyprzedzania

3. czy jesli 2 pojazdy mijaja przejscie dla pieszych to maja laczyc sie przez cb radio ustalic wspolna pedkosc zeby zaden nie wyprzedzal?


@marcooo80: nie, wystarczy spojrzeć na pojazd obok i nie przejeżdżać szybciej od
jeden z najbardziej debilnych przepisów stworzonych tylko po to żeby doić kierowców


@Zales360: ja bym powiedział, że bardziej on wynika z debilnego budowania przejść dla pieszych bez sygnalizacji na drogach z więcej niż jednym pasem ruchu w tym samym kierunku (widywałem nawet na takich z czterema pasami w tym samym kierunku, lol) połączonego z pierwszeństwem pieszego na przejściu. To jest rzecz u nas unikalna w skali świata. Jakby celowo to zrobili
@marcooo80: tak jak napisał @ks2m - dwie opisane przez Ciebie sytuacje spełniają znamię wyprzedzania czyli w tym miejscu wykroczenia.
Jednak dobrze wiemy, że nikt nie będzie wystawiać mandatu w takiej sytuacji, bo pojazdy te będą praktycznie jechać równo obok siebie, a wyprzedzanie będzie zauważalne jedynie na dłuższym odcinku.
Co do pytania numer 4 istnieje gdzieś zapis mowiacy o wykroczeniu które jest popełnione nie z twojej winy i w takiej sytuacji nikt
@marcooo80:
Zacznijmy od tego - tu auto jechało sporo więcej.

Pytania do ekspertow odnosnie tego video:

1. gdyby auto jechalo 1km/h szybciej od autobusu to tez mandat?


Generalnie tak. Prawo nie może określać każdego wyjątku, ale policjant widząc, że działanie nie stwarzało żadnego wykroczenia nie musi karać mandatem.

Dużo częstszym przypadkiem, który nie stwarza zagrożenia jest koniec wyprzedzania, które zaczęło się dużo wcześniej. Chodzi mi o taki przypadek, gdy na długo
@marcooo80: @Zales360: 1.2.3.4 kierowcy obu aut maja robić tak, żeby nie zabić pieszego. Gówno mnie obchodzi czy zrobią to przez CB, znaki dymne, aktywny tempomat, intuicje kobiecą czy wyczytają swoje prędkości z ułożenia gwiazd! Ile już pieszych zginęło na takich przejściach i ile jest filmików kiedy pieszy staje w połowie przejścia a przed nosem przyjeżdża auto 70km/h o mało go nie zabijając. Tak, #!$%@? naucz się jeden z drugim, że