Wpis z mikrobloga

Pytania do ekspertow odnosnie tego video:
1. gdyby auto jechalo 1km/h szybciej od autobusu to tez mandat?
2. a gdyby jechalo 1km/h wolniej - to mandat dla autobusu?
3. czy jesli 2 pojazdy mijaja przejscie dla pieszych to maja laczyc sie przez cb radio ustalic wspolna pedkosc zeby zaden nie wyprzedzal?
4. czy jesli kogos nie lubie to wystarczy ze w takiej sytuacji nagle zahamuje i drugi juz jest piratem, przestepca morderca, bo mnie wyprzedzil?

#patologiazmiasta #polskiedrogi #motoryzacja
m.....0 - Pytania do ekspertow odnosnie tego video:
1. gdyby auto jechalo 1km/h szyb...
  • 88
  • Odpowiedz
@marcooo80: jaki jest problem w tym zeby jechac z taką samą predkością jak samochód obok ciebie kiedy widzisz ze zblizacie się do przejścia. Przecież widzisz czy jedziesz szybciej czy wolniej
  • Odpowiedz
@marcooo80: jeden z najbardziej debilnych przepisów stworzonych tylko po to żeby doić kierowców. Co innego jeśli ktoś się zatrzyma a drugi go mija, wtedy się należy jak najbardziej (chociaż nawet w tej sytuacji często są problemy bo znajdzie się jakiś gentleman który jadąc 70km/h nagle daje po heblach bo są pasy i ciężko w takiej sytuacji również się zatrzymać)
  • Odpowiedz
@marcooo80: gdyby osobówka jechała wolniej to skąd mandat dla autobusu? Przecież autobus jest z przodu względem osobówki wiec jadąc od niej 1km/h szybciej po prostu będzie się od niej oddalał. Wiec o jakim wyprzedzaniu przez autobus mowa? Skoro jest przed nią cały czas. Hmm
  • Odpowiedz
jeden z najbardziej debilnych przepisów stworzonych tylko po to żeby doić kierowców


@Zales360: ja bym powiedział, że bardziej on wynika z debilnego budowania przejść dla pieszych bez sygnalizacji na drogach z więcej niż jednym pasem ruchu w tym samym kierunku (widywałem nawet na takich z czterema pasami w tym samym kierunku, lol) połączonego z pierwszeństwem pieszego na przejściu. To jest rzecz u nas unikalna w skali świata. Jakby celowo to
  • Odpowiedz
@marcooo80: tak jak napisał @ks2m - dwie opisane przez Ciebie sytuacje spełniają znamię wyprzedzania czyli w tym miejscu wykroczenia.
Jednak dobrze wiemy, że nikt nie będzie wystawiać mandatu w takiej sytuacji, bo pojazdy te będą praktycznie jechać równo obok siebie, a wyprzedzanie będzie zauważalne jedynie na dłuższym odcinku.
Co do pytania numer 4 istnieje gdzieś zapis mowiacy o wykroczeniu które jest popełnione nie z twojej winy i w takiej
  • Odpowiedz
@marcooo80: Widziałem kiedyś odcinek z drogówki gdzie gość się z milicjantami podobnie kłócił, w końcu bagieta nie wytrzymał i zatrzymał mu prawo jazdy bo stwierdził że skoro ma prawo jazdy a nie zna podstawowych przepisów to stwarza zagrożenie na drodze, nie wiem jak się to w sądzie skończyło ale mnie to rozbawiło wtedy XD
  • Odpowiedz
@marcooo80: @Zales360: 1.2.3.4 kierowcy obu aut maja robić tak, żeby nie zabić pieszego. Gówno mnie obchodzi czy zrobią to przez CB, znaki dymne, aktywny tempomat, intuicje kobiecą czy wyczytają swoje prędkości z ułożenia gwiazd! Ile już pieszych zginęło na takich przejściach i ile jest filmików kiedy pieszy staje w połowie przejścia a przed nosem przyjeżdża auto 70km/h o mało go nie zabijając. Tak, #!$%@? naucz się jeden z
  • Odpowiedz