Wpis z mikrobloga

dziękuję za utwierdzanie mnie w przekonaniu, że nie należy Wam się żadna podwyżka


@stray_dog: Misiu kochany, problem polega na tym, że ta podwyżka sama przychodzi z każdym dniem. Jak dostaniesz kolejne skierowanie za parę lat to pierwszy pobiegniesz z płaczem prywatnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pamiętaj, medycy mili już byli. 30 lat olewania zrobiło swoje
Dziękuję, możecie dalej skomleć, że na państwówce mało zarabiacie, a ja będę się jedynie śmiał z tych pseudo protestów.


@stray_dog: Ty serio myślisz, że publiczny system ochrony zdrowia jest dla lekarza a nie pacjenta? Jak już całkowicie się załamie, Ci bezrobotni lekarze będą mieli przewalone :/
@wannabe_doc: niestety miałem w ostatnim czasie dużo spotkań z lekarzami na NFZ i uważam że zarabiają za dużo jak na swoją wiedzę a raczej jej brak.
Dopiero prywatnie poprawnie potrafili zdiagnozować i wyleczyć z odpowiednim szacunkiem do pacjenta.

W ogóle ta podwyżka 9% wam lekarzom się nie należy. I sami jesteście sobie winni.
@I0gin: Tytuł lekarza w skrócie lek. to tytuł równoważny magistrowi w stopniach naukowych. A tytuł lekarza medycyny jest niepoprawny, ustawa o zawodzie cały czas mówi o tytule lekarza. Że się przyjęło zwyczajowo lekarzy nazywać doktorami to już nie moja wina.
Kilkudziesięciu? Ty myślisz że doba ma ile godzin? Ile ty myślisz że da się dorobić do tych 5,5k na rękę za 200h?

I co w tym złego że lekarze chcieli by mieć komfort ekonomiczny bez #!$%@? jak dziki co?


@dr_Batman: Powyżej średniej krajowej dla człowieka po studiach bez pełnych uprawnień to nie jest komfort ekonomiczny? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@glandulasublingualis: niegroźny student lekarskiego wykryty xD "#!$%@?ć za grosze" koledzy z 6 roku nie kwalifikowali do szczepień za gruby hajs? na studiach doktoranckich na których nic się nie robi nie dostaje sie 3K miesiecznie? jesteś obłudnikiem i nie wycieraj sobie mordy powołaniem bo tylko na forach i w internecie jesteście groźni i myślicie że jesteś elitą, tylko że wykopowy programista za 15k będzie leczył lepiej niż ty jak mu wsadzisz w
@jwitos: O jakich doktoratach Ty piszesz? xD
Mówię o zwykłym etacie rezydenta, który w porównaniu do zarobków programistów, pilotów czy innych zawodów jest śmiesznie niski...
Nikt nie myśli, że jest elitą, tym bardziej o powołaniu nie mówi xD
Jeżeli jesteś serio ze środowiska medycznego a nie trollem to współczuję Twoim kolegom
@glandulasublingualis: pisałem wyżej -- nie istnieją lekarze którzy pracują tylko w szpitalu od 7 do 15 i nie będą istnieć nawet jak będą zarabiać na państwowym 150/h. Lekarze nie pracują w klinikach, na karetkach i innych pozach dlatego bo im brakuje od pierwszego do pierwszego. Lekarze pracują po godzinach bo chcą być dobrymi lekarzami (nie da się być dobrym lekarzem nie dyżurując i nie pracując w prywacie, po prostu za mało
@jwitos: Nie istnieją tacy, bo od 7 do 15 zarobisz gówno jako lekarz. Uważasz, że przy zarobkach rynkowych w państwowym szpitalu ktoś będzie robił drugi etat prywatnie? W jakim celu, żeby zarobić 40k zamiast 20k?

że gdyby tylko dostali godziwą pensję w szpitalu to by nie przyjmowali prywatnie.


Wydaje mi się, że jesteś już ze starszego pokolenia i możesz nie rozumieć młodszych. Serio jest teraz co robić poza szpitalem, jest milion
to ja nie wiem gdzie mam Was w końcu umiejscowić na mojej liście bucowatych zawodów.


@stray_dog: zaczynasz rozmowę od takiego tekstu i dziwisz się, że na Ciebie ktoś pluje. Kto powiedział, że jestem stażystą? Z taką samą pewnością pewnie idziesz do lekarza, że " ja jestem na to chory", i nic dziwnego, że traktują Cię niepoważnie.