Wpis z mikrobloga

@dr_Batman: no ale dostajesz te 5.4k za ile godzin? Niby 7.5h dziennie ale nie znam lekarza, który by tak robił. Przychodzą na 8 o 12 już fajrant i mogą iść dorabiać sobie w prywatnych przychodniach. Dyżur jest osobno płatny i zazwyczaj sporo więcej niż podstawa. Niskie zarobki to mit, a jakby policzyć ile godzin z tych dyżurów jest przesypianych to też by te godziny z kosmosu trochę się unormowały.
@Klopsztanga niby tak, ale płacąc składy zdrowotne i tak leczymy się albo sami albo prywatnie. ( ͡º ͜ʖ͡º) już pomijam fakt, że z logiki tego lekarza wynika, że ten fachowiec od kabiny prysznicowej zarabia 38k miesięcznie. Nieźle.
@dr_Batman: no powiedz ile sie dostaje za godzine jazdy na karetki w transporcie, ile sie dostaje na sorze, ile sie dostaje za kwalifikacje do szczepien. powiedz jak na facebooku w grupie "lekarze praca > 120zł/h" realnie każde ogłoszenie poniżej 150/h nie jest traktowane powaznie. I nie, twoje studia wcale nie były najcięższe na świecie i ich ukonczenie nie czyni z ciebie elity. -kolega lekarz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jwitos: W poz też się zarabia kokosy. Czy to znaczy że w szpitalach można zarabiać bieda stawki? Bo można iść sobie popołudniem szczepić?
A gdzie ja piszę że były, że czuje się elita? Ja z całego serca pogardzam całym środowiskiem lekarskim ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@dr_Batman: bo dobrze wiesz jak fałszywe jest przedstawianie sprawy że zarabia się tylko 24zł/h w szpitalu. Nie istnieją lekarze którzy nie pracują po godzinach. I nie będą istnieli nawet wtedy kiedy na państwowym będzie się zarabiać więcej. Bo żeby być dobrym lekarzem lub żeby pozapełniać grafiki trzeba spędzić więcej czasu niż 8-15. Być może balans pomiędzy zarobkami prywatnie powinien być inny, ale nie zmienia to faktu że lekarze zarabiają dużo i
Serio nigdy nie miałeś wykładowcy z tytułem magistra inżyniera


@I0gin: @Fan_Morawieckiego: nie wiem co to za patologiczne uczelnie opisujecie ale żadna porządna politechnika nie dopuści nikogo poniżej doktora do prowadzenia wykładów, magister inżynier może co najwyżej prowadzić jakieś laborki albo ćwiczenia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jwitos: Sprawę przedstawiam tak transparentnie jak się da, lekarze rezydenci zarabiają 24zł/h. A to już jest inna sprawa czy ktoś chce pracować więcej bo czuję taką potrzebę, czy posady w szpitalach są tak kiepsko płatne że na drugi etat człowieka wypycha sytuacja ekonomiczna.
sytuacja ekonomiczna zmusza rezydentów do zarabiania kilkudziesięciu tys mies., no tak. xd prawda jest taka ze lekarze chcą zarabiać tyle co na drugim etacie pracując na pierwszym xD (i drugim jednocześnie)
@dr_Batman:

Pokazać ci mój pasek z wypłaty z rezydentury? 5,4k brutto, zgodnie z ustawą :D


Kurła, to nic te wszystkie protesty nie dały? Tak się zastanawiałem czy coś ruszyło i chciałem zapytać kogoś na czym stoicie teraz.

To jest poyebane.

I co w tym złego że lekarze chcieli by mieć komfort ekonomiczny bez #!$%@? jak dziki co?


Ja nie rozumiem czego oni nie rozumieją. Lekarz powinien być wypoczęty i zadowolony wtedy