Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@hansschrodinger: Za karę za protesty w nowej siatce plac lekarz rezydent zarabia mniej niż pielęgniarka ze specjalizacją, farmaceuta, diagnosta, fizjoterapeuta. Takie nastroje polityczne. Ja zaczęłam rezydenturę w grudniu, szpital wysłał mi rezydenturę w styczniu i Nowy Wał #!$%@?ł mi z tej marnej pensji 300zł xD i nie łapie się na to nielegalne "zwracanie poszkodowanym" co zarobiłam za mało xDDDD

Niestety Polska nie jest jeszcze najwyraźniej gotowa na zmiany.
Tak? Mam 3 lata doświadczenia zawodowego, w tym 2 samodzielnej pracy z całkowitą odpowiedzialnościa. I co, głupio nie?


@dr_Batman: no i ile chcesz zarabiać mając tylko 2 lata doświadczenia z pełną odpowiedzialnością? To dalej tyle co nic. Osobną kwestią jest to na czym ta praca polegała i czy doświadczenie w niej zdobyte jest w jakikolwiek sposób weryfikowalne? Widocznie temat jest trudny skoro nie można tego czasu jakoś wliczyć do rezydentury
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bylem_zielonko: xDDD tyle co nic? Nie chce mi się już z tobą dyskutować, jak raz lekarze rezydenci poszło oddawać krew w ramach protestu to w całym kraju stanęły szpitale i zabiegi.

To nie jest trudny temat tylko patologia polski i monopolizacja specjalizacji medycznej przez państwowy system. Nie ma znaczenia co to za pracą i ile polegała skoro nie ma żadnego mechanizmu uznawania umiejętności i czasu szkolenia.
To czemu tylko mi się to wyrzyguje bo jestem lekarzem?


@stray_dog: Oczywiście, 35 lat pracy zawodowej obojga rodziców, teraz ja w podatkach spłacam swoje wykształcenie.


@dr_Batman: tak jak każdy płaci, tylko nie każdy idzie na kierunek, który kosztuje państwo 250 tys zł za jednego studenta ergo taki student dostaje bonus od państwa w takiej wysokości za nic, a każdy inny obywatel jest 250 tys "w plecy" mimo, że i on
@PROponujek: Już to widzę. Pewnie te 24 zł to jak ma wirtualny dyżur w szpitalu, a sam przyjmuje pacjentów w prywatnym gabinecie za 250 zł/15 minut. Jak by fachowiec pracował tak jak lekarz to by to wyglądało tak: Przyjeżdża , patrzy na łazienkę mówi co trzeba kupić, bierze 200 zł i się umawia za miesiąc. Przy drugiej wizycie mówi że trzeba jeszcze jedną rzecz dokupić i bierze 200 zł. Przy trzeciej
xDDD tyle co nic? Nie chce mi się już z tobą dyskutować, jak raz lekarze rezydenci poszło oddawać krew w ramach protestu to w całym kraju stanęły szpitale i zabiegi.

No ale ile ty chcesz zarabiać więcej za dwa lata doświadczenia? 20% więcej czy 200%? Bo jak 20 % więcej to spoko, ale jak 200 % to idź się zatrudnij gdzieś jako świeżak w temacie do jakiejś firmy i powiedz czy po
No i? Droga otwarta dla każdego chętnego.


@dr_Batman: No tak nie do końca otwarta, bo ilość miejsc jest mocno ograniczona. A poza tym to jak chce się robić biznes i duże pieniądze to są chyba łatwiejsze, albo chociaż szybsze drogi które też są przecież otwarte.

Można też zrobić tak, że studia lekarskie będą płatne, a te 250 tys złotych rozbije się na 60 miesięcy reydentury, czyli to będzie dodatkowe 4200 zł
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@bylem_zielonko: Lekarze rezydenci mają od dawna jasny postulat 2 średnie dla rezydenta 3 dla specjalisty (skoro państwo twierdzicie że specjalistą siedzi na dziesiątkach tysięcy miesięcznie to czemu rząd nie da 3 średnich? Przecież to taka obniżka). lekarz rezydent dostaje obecnie poniżej jednej bo 5,4.

W innych krajach masz uznanie umiejętności. Jeśli pracujesz na danym stanowisku, wykonując dana pace to może to zostać uznane jako część szkolenia specjalizacyjnego. I tak trzeba zdać